Ocena wątku:
  • 1 głosów - średnia: 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Windows 11 Build 22000.65
Witam zrobiłem czystą instalacje z Windows 11 Build 22000.65  nie działa menu start i inne rzeczy które na Windows 11 Build 22000.51 działały , rozumie że muszę najpierw zainstalować 22000.51  i zrobić aktualizacje do 22000.65  czy tak ??
Odpowiedz
Raczej nie. Kolejne wersje to pełne wydania a nie aktualizacje.
A błędy… cóż. Zdarzają się u jednych a u innych nie.
Odpowiedz
Witam czy mogę zrobić aktualizację z Windows 10  do Windows 11 Build 22000.65  ??
Odpowiedz
Pewnie tak. Z tym, że nie zalecam takiej aktualizacji z racji tego, że Windows 11 jest jeszcze w fazie testów i nie wszystko działa tak jak powinno.
Tutaj pokazano jak to zrobić https://youtu.be/2rP2Gx4jJDw
Odpowiedz
Smile 
Zrobiłem taką aktualizację 10 21H1 do 11 Build 22000.65  i z tego co zauważyłem na razie to po każdym uruchomieniu ręcznie trzeba załączyć ochronę windows defender  to na razie tyle z niedogodności  .  Mam jeszcze pytanie jak przenieść ikonki na pasek zadań bo nie ma możliwości wyskakuje znaczek blokady i mam tylko te ikony które przeniosłem jeszcze w Windows 10 ??
Problem ikonek rozwiązany najpierw przypinamy do ekranu startowego i wchodzimy start i tam mamy przypięte ikonki a następnie przypnij do paska zadań .
Odpowiedz
Jak już wspomniałem wcześniej Windows 11 jest jeszcze dość zabugowany i takie problemy, jak te z Windows Defender lub jeszcze lepsze/śmieszniejsze/bardziej denerwujące mogą się pojawiać.
Oczywiście każdy z takich błędów warto zgłaszać do MS jeśli jest się użytkownikiem programu Windows Insider.
Odpowiedz
Witam jak usunąć katalog Windows old w Windows 11 Insider Preview Build 22000.100 ?? w Windows 10 mogłem to zrobić Linuksem odpalonym z pendriva a tutaj wszystkie katalogi są zabezpieczone kłódką , jak to ominąć ??
Pod Windows 11 też się nie da ciągle woła uprawnień administratora i tak mieli w kółko ??

Katalog Windows old zabiera mi ponad 20 Gb miejsca na dysku ??

Proszę o jakąś radę ??
Odpowiedz
A to trochę dziwne bo faktycznie ten folder powinno się dać usunąć ręcznie.
Spróbuj może tego sposobu: https://support.microsoft.com/pl-pl/wind...67d69dbb74

Następnym razem zadawaj pytania we właściwym wątku.
Odpowiedz
Dziwne, kłódki nie powinno być.
Ja to zawsze włączałem oczyszczanie dysku, tam wybierałem pliki systemowe i nawet Windows.old był usuwany.

Do tej pory używałem Windowsa 10, wczoraj jak wyszła wersja Beta systemu, sformatowałem dysk, zainstalowałem 22000.100 i całkowicie na niego przeszedłem.
Wszystko działa fajnie do tej pory, nawet lepiej niż na Windowsie 10. Nic nie wysypało się jeszcze i mam nadzieję, że tak to zostanie.
Odpowiedz
Kłódka mogła się pojawić „bo tak”. W końcu Win11 to jeszcze beta i takie dziwne rzeczy mogą się dziać.
Pamietam, że kiedyś, dawno dawno temu używałem specjalnego programu, który potrafił „naprawić” uprawnienia do zablokowanych, systemowych folderów/plików. Niestety nie pamietam jak się nazywa.
Odpowiedz