Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
(Niemiecka) Policja wzywa osoby, które kupiły tanie klucze z licencją na Windows 10
#1
Shocked 
Jak podaje niemiecki dziennik Tarnkappe, niemiecka policja podobno zajmuje się całą sprawą, a grupa użytkowników, którzy kupili te tanie klucze np. w serwisie eBay, została wezwała do złożenia wyjaśnień, choć na razie tylko w charakterze świadka. Co ciekawe, niektóre z tych przypadków pochodzą nawet sprzed 11 lat, więc sprawa nie dotyczy jedynie ostatniego Windowsa i zdaje się zakrojona na szerszą skalę. Niemieckie władze jak na razie nie zabierają głosu w tej sprawie, ale kilka osób potwierdza, że zostały wezwane na policję po zakupie tanich kluczy Windows 10 z różnych witryn internetowych.

https://ithardware.pl/aktualnosci/policj...15221.html
Odpowiedz
#2
(04.03.2021, 10:34)WinISO napisał(a): Jak podaje niemiecki dziennik Tarnkappe, niemiecka policja podobno zajmuje się całą sprawą, a grupa użytkowników, którzy kupili te tanie klucze np. w serwisie eBay, została wezwała do złożenia wyjaśnień, choć na razie tylko w charakterze świadka. Co ciekawe, niektóre z tych przypadków pochodzą nawet sprzed 11 lat, więc sprawa nie dotyczy jedynie ostatniego Windowsa i zdaje się zakrojona na szerszą skalę. Niemieckie władze jak na razie nie zabierają głosu w tej sprawie, ale kilka osób potwierdza, że zostały wezwane na policję po zakupie tanich kluczy Windows 10 z różnych witryn internetowych.

https://ithardware.pl/aktualnosci/policj...15221.html
 o kurka

To nie chce myśleć co się stanie kiedy to przyjdzie do polski.
Bo jak coś takiego będzie to całe serwery Allegro pójdą na śmietnik! Big Grin
Discord: Preglas#4822

mam nadzieje ze świat nie bedzie wygladc jak w cyberpunku
Odpowiedz
#3
No ciekawe, trochę nakupowałem tych kodów co prawda w celach prywatnych, zawsze opatrzone jako legalne Smile
Odpowiedz
#4
Ogólnie to dość ciekawy temat bo teoretycznie w UE można odsprzedawać cyfrowe licencje.
Kwestią sporną pozostaje sposób pozyskiwani takich licencji i fakt, że zgodnie z umową licencyjną nie można ich odsprzedawać dalej.
Odpowiedz
Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości