Problemy z aktywacją konta
Jeśli po zarejestrowaniu się na forum nie otrzymałeś emaila z linkiem do potwierdzenia rejestracji konta skontaktuj się ze mną wysyłając email za pomocą formularza kontaktowego.

Omijanie TPM 2.0 nie działa

Najnowsza wersja okienek, która została zaprezentowana 5 października 2021.
Pobierz Windows 11
JANGER
Początkujący
Początkujący
Posty: 2
Rejestracja: pt 30 lip 2021, 18:28

#1 Omijanie TPM 2.0 nie działa

Nieprzeczytany post autor: JANGER »

nie dziala omijanie TPM2.0 z wersja 120 i opisanym patch regedit

Obrazek
Usunięty użytkownik 97

#2 RE: omijanie tpm2 nie dziala

Nieprzeczytany post autor: Usunięty użytkownik 97 »

Hej,

Patch stąd pobrany? https://winiso.pl/poradniki/windows-11- ... ecure-boot
On działa, ale musisz zastosować się do poradnika.
Awatar użytkownika
WinISO
Administrator
Administrator
Posty: 609
Rejestracja: pt 15 sty 2021, 20:01
Rozwiązany: 7
Lokalizacja: WinISO
Podziękował: 25 razy
Podziękowano : 21 razy
Kontakt:

#3 RE: omijanie tpm2 nie dziala

Nieprzeczytany post autor: WinISO »

JANGER pisze: nie dziala omijanie TPM2.0 z wersja 120 i opisanym patch regedit

Obrazek
Patch zadziała TYLKO podczas instalacji systemu z USB/DVD inaczej się nie da.
WinISO.pl - Baza polskich wersji systemów Windows, Windows Serwer i MS Office
Windows Desktop - Windows Serwer - Windows Debloat - MS Office - Wersje Beta
Awatar użytkownika
matrix72001
Udziela się
Udziela się
Posty: 29
Rejestracja: wt 27 lip 2021, 16:26
Rozwiązany: 1
Lokalizacja: EB, PL
Podziękował: 1 raz
Kontakt:

#4 Re: omijanie tpm2 nie dziala

Nieprzeczytany post autor: matrix72001 »

Nie wsadziłeś pliku appraiserres.dll do katalogu z plikami instalacyjnymi, nic dziwnego, że ci nie działa...
Usunięty użytkownik 97

#5 Re: omijanie tpm2 nie dziala

Nieprzeczytany post autor: Usunięty użytkownik 97 »

matrix72001 pisze: pt 20 sie 2021, 01:19 Nie wsadziłeś pliku appraiserres.dll do katalogu z plikami instalacyjnymi, nic dziwnego, że ci nie działa...
Nie było takiej potrzeby wsadzać plik dll, kombinować. Trzeba to tylko i wyłącznie robić z poziomu bios, a podejrzewam, że *.reg otwierał w windowsie. I to był błąd.
Awatar użytkownika
WinISO
Administrator
Administrator
Posty: 609
Rejestracja: pt 15 sty 2021, 20:01
Rozwiązany: 7
Lokalizacja: WinISO
Podziękował: 25 razy
Podziękowano : 21 razy
Kontakt:

#6 Re: omijanie tpm2 nie dziala

Nieprzeczytany post autor: WinISO »

Pawel_A pisze: pt 20 sie 2021, 09:09 Nie było takiej potrzeby wsadzać plik dll, kombinować. Trzeba to tylko i wyłącznie robić z poziomu bios, a podejrzewam, że *.reg otwierał w windowsie. I to był błąd.
Co z robić z poziomu BIOSa? Włączyć TPM, którego się nie ma? Coś chyba Ci się pokićkało ;) Ten patch ma właśnie to zna celu aby oszukać instalator i "powiedzieć mu", że komputer spełnia wymagana co do TPM 2.0
WinISO.pl - Baza polskich wersji systemów Windows, Windows Serwer i MS Office
Windows Desktop - Windows Serwer - Windows Debloat - MS Office - Wersje Beta
Usunięty użytkownik 97

#7 Re: omijanie tpm2 nie dziala

Nieprzeczytany post autor: Usunięty użytkownik 97 »

Aj tak, pokićkało mi się. :D Oczywiście chodziło o to, że ten plik zadziała tylko w momencie, jak przeprowadzimy instalację Windowsa z poziomu BIOS ;)
Informacja: Techniczni rzecz ujmując z poziomu BIOS nie da się niczego zainstalować bo to środowisko służy zupełnie do czego innego. Miałeś na myśli zapewne instalację uruchamianą z pendriva czy innego nośnika.
Usunięty użytkownik 97

#8 Re: omijanie tpm2 nie dziala

Nieprzeczytany post autor: Usunięty użytkownik 97 »

Tak, miałem na myśli instalację odpalaną z pendrive. Oczywiście.

Chciałem dodać jeszcze, że dziś zainstalowałem W11 na kompie, gdzie był zainstalowany W8.1. Użyłem do tego pliku, do omijania TPM który jest na forum, przeszło bez problemu na 22000.160.
A dlaczego o tym piszę? Była informacja jakiś czas temu, że Microsoft chce blokować omijanie TPM.
Awatar użytkownika
WinISO
Administrator
Administrator
Posty: 609
Rejestracja: pt 15 sty 2021, 20:01
Rozwiązany: 7
Lokalizacja: WinISO
Podziękował: 25 razy
Podziękowano : 21 razy
Kontakt:

#9 Re: Omijanie TPM 2.0 nie działa

Nieprzeczytany post autor: WinISO »

Nie wiem czy będą w stanie to zablokować na poziomie softwarowym oraz czy w ogóle będą sobie zawracać tym jakoś szczególnie głowę . Możliwe, że w finalnej wersji po prostu kilka funkcji np.: wsparcie dla Windows Hello oraz BitLockera nie będzie dostępne. A nawet jeśli oszukamy system patchem to funkcje te nie będą działać poprawnie.
Ogólnie nie wiem za bardzo o co cały ten szum. Wystarczy dokupić sobie moduł TMP i po problemie i już uspokajam jam tylko Win11 zostanie oficjalnie zaprezentowany cena tych modułów zacznie spadać.
WinISO.pl - Baza polskich wersji systemów Windows, Windows Serwer i MS Office
Windows Desktop - Windows Serwer - Windows Debloat - MS Office - Wersje Beta
Usunięty użytkownik 97

#10 Re: Omijanie TPM 2.0 nie działa

Nieprzeczytany post autor: Usunięty użytkownik 97 »

WinISO pisze: ndz 22 sie 2021, 17:20 Nie wiem czy będą w stanie to zablokować na poziomie softwarowym oraz czy w ogóle będą sobie zawracać tym jakoś szczególnie głowę . Możliwe, że w finalnej wersji po prostu kilka funkcji np.: wsparcie dla Windows Hello oraz BitLockera nie będzie dostępne. A nawet jeśli oszukamy system patchem to funkcje te nie będą działać poprawnie.
Ogólnie nie wiem za bardzo o co cały ten szum. Wystarczy dokupić sobie moduł TMP i po problemie i już uspokajam jam tylko Win11 zostanie oficjalnie zaprezentowany cena tych modułów zacznie spadać.
No owszem, wystarczy dokupić moduł. Pod koniec lipca widziałem, że moduły kosztowały 60 parę złotych. Jakiś czas temu widziałem, że drugie tyle, teraz nie wiem. Można dokupić moduł, ale po co, skoro można zastosować patch. Zresztą, nie wydaje mi się, aby Microsoft blokował omijanie zabezpieczenia. Rosja, Chiny i ktoś tam jeszcze, nie będą stosować TPM który jest wymagany, bo takie ich prawo obowiązuje, więc jestem ciekawy, co Microsoft ostatecznie na ten rynek wymyśli.
Awatar użytkownika
safe
Początkujący
Początkujący
Posty: 4
Rejestracja: ndz 01 sie 2021, 15:06
Podziękowano : 1 raz

#11 Re: Omijanie TPM 2.0 nie działa

Nieprzeczytany post autor: safe »

Witam, chciałbym poinformować że możecie mieć TPM a o tym nie wiecie, nowsze płyty mają wbudowane narzedzie np. w przypadku układów AMD jest to funkcja fTMP (Firmware Trusted Platform Module), natomiast w przypadku platform Intel technologia została nazwana jako PTT (Platform Trust Technology). Niektórzy producenci wydają nowe biosy aby TPM był wlączony domyślnie w innym przypadku ta funkcja może byc dostępna ale wyłaczona. BIOS->security zazwyczaj tu się znajduje TPM
Usunięty użytkownik 97

#12 Re: Omijanie TPM 2.0 nie działa

Nieprzeczytany post autor: Usunięty użytkownik 97 »

Hej,
No moja płyta główna ASUS P5QL-E takiej opcji w Bios'ie nie posiada. Nawet TPM w wersji 1.2 nie mam.
O ile dobrze pamiętam, na płycie głównej widziałem oznaczenie TPM, wystarczy moduł dokupić.
Awatar użytkownika
safe
Początkujący
Początkujący
Posty: 4
Rejestracja: ndz 01 sie 2021, 15:06
Podziękowano : 1 raz

#13 Re: Omijanie TPM 2.0 nie działa

Nieprzeczytany post autor: safe »

Pawel_A pisze: pt 27 sie 2021, 11:20 Hej,
No moja płyta główna ASUS P5QL-E takiej opcji w Bios'ie nie posiada. Nawet TPM w wersji 1.2 nie mam.
O ile dobrze pamiętam, na płycie głównej widziałem oznaczenie TPM, wystarczy moduł dokupić.
Niestety u ciebie niema, jest to starsza płyta.

W przypadku intela można łatwo sprawdzić wpisując w google ,jaki mamy chipset np b560 przejść na strone ark.intel.com i w dokumentacji pokazuje się...

Obrazek
Awatar użytkownika
WinISO
Administrator
Administrator
Posty: 609
Rejestracja: pt 15 sty 2021, 20:01
Rozwiązany: 7
Lokalizacja: WinISO
Podziękował: 25 razy
Podziękowano : 21 razy
Kontakt:

#14 Re: Omijanie TPM 2.0 nie działa

Nieprzeczytany post autor: WinISO »

safe pisze: pt 27 sie 2021, 11:16 Niektórzy producenci wydają nowe biosy aby TPM był wlączony domyślnie w innym przypadku ta funkcja może byc dostępna ale wyłaczona. BIOS->security zazwyczaj tu się znajduje TPM
Po części możesz mieć rację. Problem w tym, że TPM nie jest funkcją czysto software'ową. Jej posiadanie bądź nie wiąże się z tym, czy nasza płyta główna posiada fizyczni specjalny chip, która zapewnia wsparcie dla Trusted Platform Module.
WinISO.pl - Baza polskich wersji systemów Windows, Windows Serwer i MS Office
Windows Desktop - Windows Serwer - Windows Debloat - MS Office - Wersje Beta
Awatar użytkownika
safe
Początkujący
Początkujący
Posty: 4
Rejestracja: ndz 01 sie 2021, 15:06
Podziękowano : 1 raz

#15 Re: Omijanie TPM 2.0 nie działa

Nieprzeczytany post autor: safe »

WinISO pisze: pt 27 sie 2021, 22:19
safe pisze: pt 27 sie 2021, 11:16 Niektórzy producenci wydają nowe biosy aby TPM był wlączony domyślnie w innym przypadku ta funkcja może byc dostępna ale wyłaczona. BIOS->security zazwyczaj tu się znajduje TPM
Po części możesz mieć rację. Problem w tym, że TPM nie jest funkcją czysto software'ową. Jej posiadanie bądź nie wiąże się z tym, czy nasza płyta główna posiada fizyczni specjalny chip, która zapewnia wsparcie dla Trusted Platform Module.
Oczywiście masz racje, moja sugestia tyczy się płyt które posiadają wbudowany chip. Dlatego warto sprawdzić ponieważ dużo użytkowników posiada nowsze płyty z wbudowanym chipem a nawet o tym nie wie a tym bardziej nie wie że jesli już on jest to ma inne nazwy dla róznych platform AMD/INTEL
Usunięty użytkownik 97

#16 Re: Omijanie TPM 2.0 nie działa

Nieprzeczytany post autor: Usunięty użytkownik 97 »

Raczej kogo interesował W11, już dawno zdążył sprawdzić, czy jego płyta główna obsługuje TPM.
Awatar użytkownika
WinISO
Administrator
Administrator
Posty: 609
Rejestracja: pt 15 sty 2021, 20:01
Rozwiązany: 7
Lokalizacja: WinISO
Podziękował: 25 razy
Podziękowano : 21 razy
Kontakt:

#17 Re: Omijanie TPM 2.0 nie działa

Nieprzeczytany post autor: WinISO »

A ten kto się nie interesował zacznie się interesować jak zobaczy, że Windows 11 nie chce mu się zainstalować bo jego PC/laptop nie spełnia wymagań.
WinISO.pl - Baza polskich wersji systemów Windows, Windows Serwer i MS Office
Windows Desktop - Windows Serwer - Windows Debloat - MS Office - Wersje Beta
kat13
Początkujący
Początkujący
Posty: 11
Rejestracja: wt 13 lip 2021, 19:56
Rozwiązany: 1
Podziękowano : 3 razy

#18 Re: Omijanie TPM 2.0 nie działa

Nieprzeczytany post autor: kat13 »

Witam po dodaniu patcha appraiserres.dll do Windows 11 nadal wyskakuje że komputer nie spełnia wymagań ?? po uruchomieniu wersji Windows 11 Insider Preview - zmodyfikowane obrazy Windows 11 Insider Preview Build 22000.100 lub Windows 11 Insider Preview Build 22000.71 nadal to samo komputer nie spełnia wymagań ??
Komputer to Athlon II 631 4x2,6 Ghz płyta MSI A57MA-P35 4Gb ram 500 Gb dysk HDD .
Na starszym intel 2 rdzenie 2x2 Ghz 3 Gb ram poszło bez problemu ??

Gdzie jest problem ??
Awatar użytkownika
WinISO
Administrator
Administrator
Posty: 609
Rejestracja: pt 15 sty 2021, 20:01
Rozwiązany: 7
Lokalizacja: WinISO
Podziękował: 25 razy
Podziękowano : 21 razy
Kontakt:

#19 Re: Omijanie TPM 2.0 nie działa

Nieprzeczytany post autor: WinISO »

Skoro na jednym komputerze działa a na innym nie to widocznie ten, na którym patch nie działa nie spełnia jeszcze innych wymogów. Ewentualnie sam patch jest nie do końca dobrze zrobiony.
A próbowałeś opcji z plikiem *.reg?
WinISO.pl - Baza polskich wersji systemów Windows, Windows Serwer i MS Office
Windows Desktop - Windows Serwer - Windows Debloat - MS Office - Wersje Beta
kat13
Początkujący
Początkujący
Posty: 11
Rejestracja: wt 13 lip 2021, 19:56
Rozwiązany: 1
Podziękowano : 3 razy

#20 Re: Omijanie TPM 2.0 nie działa

Nieprzeczytany post autor: kat13 »

Nie zobaczę to i sprawdzę .
ODPOWIEDZ

Utwórz konto lub zaloguj się, aby dołączyć do dyskusji

Musisz być zalogowany, aby opublikować odpowiedź

Utwórz konto

Nie masz konta? Zarejestruj się, aby dołączyć do naszej społeczności
Mając konto moesz zakładać własne tematy i subskrybować interesujące cię wątki
To nic nie kosztuje i zajmuje tylko minutę

Zarejestruj się

Zaloguj się