Problemy z aktywacją konta
Jeśli po zarejestrowaniu się na forum nie otrzymałeś emaila z linkiem do potwierdzenia rejestracji konta skontaktuj się ze mną wysyłając email za pomocą formularza kontaktowego.

Instalacja na SSD

Najnowsza wersja okienek, która została zaprezentowana 5 października 2021.
Pobierz Windows 11
JANGER
Początkujący
Początkujący
Posty: 2
Rejestracja: pt 30 lip 2021, 18:28

#1 Instalacja na SSD

Nieprzeczytany post autor: JANGER »

Mam laptopa z WIn10 na ssd m.2. Z partycja recovery itd.
Chce podmienic na probe ten dysk na nowy dysk ssd z ta probna wersja Win11.

Jak najlepiej zainstalowac wersje Win11 na czystym ssd ktory potem wstawie do tego laptopa - ktory ma tylko jedno gniazdo m.2?
Ostatnio zmieniony pt 30 lip 2021, 19:55 przez WinISO, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
WinISO
Administrator
Administrator
Posty: 607
Rejestracja: pt 15 sty 2021, 20:01
Rozwiązany: 7
Lokalizacja: WinISO
Podziękował: 25 razy
Podziękowano : 21 razy
Kontakt:

#2 RE: Instalacja na SSD

Nieprzeczytany post autor: WinISO »

Nie polecam Ci takich zabiegów.
System powinno instalować się na dysku, który jest podpięty do laptopa/komputera, którego będziesz używał. Takie przekładanie dysków może skończyć się różnego rodzaju błędami i innymi niespodziankami.
WinISO.pl - Baza polskich wersji systemów Windows, Windows Serwer i MS Office
Windows Desktop - Windows Serwer - Windows Debloat - MS Office - Wersje Beta
Awatar użytkownika
albertosoftwaro
Udziela się
Udziela się
Posty: 46
Rejestracja: pt 23 lip 2021, 20:08
Lokalizacja: Stolec'a

#3 RE: Instalacja na SSD

Nieprzeczytany post autor: albertosoftwaro »

Bezboleśnie można jedynie 'zainicjować' instalację na innym komputerze dla innego komputera, czyli odpiąć wszystkie dyski na sprzęcie przy którym pracujemy, podpiąć dysk docelowy, rozpocząć instalację i w chwili pierwszego restartu (gdy Windows przekopiuje pliki) nie uruchamiać komputera. Wyjąć wtedy dysk i przenieść do komputera na którym ma być instalowany Windows. Instalator rozpocznie instalację z plików które już sobie skopiował na 'wcześniejszym' komputerze.
Mi takie coś ułatwiało żywot w wielu przypadkach (najczęściej laptopy Lenovo) gdy za 'wuja' nie dało się wystartować na jakimś ThinkPadzie (wrednym) np. Windows7.
Ważne, aby pamiętać o ustawieniach bootowania w bios i o trybie instalacji na obu komputerach. Muszą być identyczne, czyli jeśli mamy zamiar postawić Windows na partycji GPT w trybie UEFI to w takim samym trybie odpalamy instalatora na PC który wgrywa nam na nowy dysk instalkę, dopiero wtedy przekładamy dysk do komputera, który także ustawiony jest na bootowanie w trybie UEFI (będzie widział partycje GPT). Natomiast jeśli chcemy postawić Windows klasycznie czyli w trybie Sata-Ahci (Legacy) to startujemy instalator na komputerze pierwszym że tak to ujmę właśnie w Legacy.
Nie wiem jednak jak zachowuje się Windows11 w trybie Legacy, dawno w tym trybie nic nie instalowałem już bo mi się partycje MBR z Linuxa kiedyś wiecznie gryzły z GPT na nowszych Windowsach. Od czasu kiedy praktycznie każdy linux wstaje z GPT/UEFI problemy minęły.
ODPOWIEDZ

Utwórz konto lub zaloguj się, aby dołączyć do dyskusji

Musisz być zalogowany, aby opublikować odpowiedź

Utwórz konto

Nie masz konta? Zarejestruj się, aby dołączyć do naszej społeczności
Mając konto moesz zakładać własne tematy i subskrybować interesujące cię wątki
To nic nie kosztuje i zajmuje tylko minutę

Zarejestruj się

Zaloguj się