Problemy z aktywacją konta
Jeśli po zarejestrowaniu się na forum nie otrzymałeś emaila z linkiem do potwierdzenia rejestracji konta skontaktuj się ze mną wysyłając email za pomocą formularza kontaktowego.

Sieć PLAY to ścierwo - ku przestrodze - nie wchodźcie w to!

Rozmowy na prawie każdy temat
Awatar użytkownika
albertosoftwaro
Udziela się
Udziela się
Posty: 46
Rejestracja: pt 23 lip 2021, 20:08
Lokalizacja: Stolec'a

#1 Sieć PLAY to ścierwo - ku przestrodze - nie wchodźcie w to!

Nieprzeczytany post autor: albertosoftwaro »

Z roku na rok sytuacja co raz gorsza a teraz jeszcze przycinanie prędkości. Download np. ISO zaczyna się z prędkością około 70Mb/s a po chwili robi się już 5Mb/s i tak od pół roku. Przetestowałem kilka routerów LTE-A kat.6 i kat.7 i wszędzie to samo. Teraz jestem w pracy w nowej lokalizacji, kufafafa 12 piętro, nadajniki mogę chwytać rękoma dosłownie (widzę z czego zbudowane są stacje na dachach bo są o 2 piętra niżej w odległości od 150 do 300m = 3 stacje LTE2600/2300/1800/800). No i nie ma bata, downloady max. 70Mb/ps nocą, rano 35-40Mb/ps a po południu klasyk 10-15Mbps. Wkładam w router kartę T-Mobile, odpalam speedtest i wynik w południe powyżej 100Mb/ps w agregacji 2600/1800. Wkłądam kartę Plusa i wynik 180-200Mb/ps. Wziąłem przed chwilą kumpla Orange i wynik 90-110Mbps a z..bany Play 10-15Mbps.

Nie pomagają reklamacje i inne, ku przestrodze, ludzie, takie wyniki jak napisałem mam w całym mieście. Sieć PADACZKA!
Siedzę w tele/informatyce od 1986 roku a PLAY mi p...doli że mam na kompie WIRUSY, kufafafa!!  Ja im mówię że na Gentoo wirusów nie ma a oni mi piszą że PLAY jest niekompatybilny z Gentoo, no wuj mnie strzeli.

Nie podpisujcie z nimi umów bo sobie krzywdę zrobicie.
Nawet w ofercie na kartę jest WAŁ, zamawiasz 100GB za 49zł niby z Full prędkością i internet bez tej opcji osiąga nocą 25-30Mbps a z załączonym 100GB już tylko 10Mbps w tej samej lokalizacji na tym samym sprzęcie. Wał za wałem = zapłać i nic nie pobieraj.
Awatar użytkownika
matrix72001
Udziela się
Udziela się
Posty: 29
Rejestracja: wt 27 lip 2021, 16:26
Rozwiązany: 1
Lokalizacja: EB, PL
Podziękował: 1 raz
Kontakt:

#2 RE: Sieć PLAY to ścierwo - ku przestrodze - nie wchodźcie w to!

Nieprzeczytany post autor: matrix72001 »

Korzystam z Virgin Mobile, co prawda daleko od nadajników, ale korzysta z Play'a. Prędkość downloadu to zawrotne 6 MB/s (48 Mb/s), co jest dla mnie ogromną prędkoscią, bo operatorzy zazwyczaj dostarczają mi prędkość na poziomie 1-3 MB/s w szczycie. T-mobile jest bardzo dobrą siecią, również szybki i stabilny internet, ale często wyrzuca jak pobierasz coś dużego. Orange korzysta z nadajników Tmobile, prędkosć identyczna ale tylko nocą, bo za dnia jest dosyć średni i nie przekracza 1 MB/s. Najgorszy moim zdaniem jest PLUS. Fatalna prędkość i ogromne lejki. Do tego naciągają na kolejne abonamenty. Szkoda gadać. Do tej sieci też nie wrócę. Jak był okres świąteczny, zła pogoda czy coś takiego to po prostu nawet Google nie działało, a o graniu można było co najwyżej zapomnieć.

Orange i Play mają fajne oferty internetu na kartę, sam z nich korzystam, w domu lecę na abonamencie z Tmobile (tego dawnego dla firm, gdziej est nielimitowany). Jedynie co mogę powiedzieć to kiepska prędkość uploadu w sieci Play i Orange. Nawet 1Mb/s nie mam, gdzie w Tmobile normalnie wyciskam 8 Mb/s. Wysyłanie kopii zapasowej do internetu to po prostu katorga w tych sieciach. O plusie już nawet nie wspomnę
Awatar użytkownika
albertosoftwaro
Udziela się
Udziela się
Posty: 46
Rejestracja: pt 23 lip 2021, 20:08
Lokalizacja: Stolec'a

#3 RE: Sieć PLAY to ścierwo - ku przestrodze - nie wchodźcie w to!

Nieprzeczytany post autor: albertosoftwaro »

U mnie na zegarku 22:30 z hakiem a tu masz Ci los:
Obrazek
Awatar użytkownika
matrix72001
Udziela się
Udziela się
Posty: 29
Rejestracja: wt 27 lip 2021, 16:26
Rozwiązany: 1
Lokalizacja: EB, PL
Podziękował: 1 raz
Kontakt:

#4 RE: Sieć PLAY to ścierwo - ku przestrodze - nie wchodźcie w to!

Nieprzeczytany post autor: matrix72001 »

Play ma funkcje korzystania z zasięgu 3 sieci, próbowałeś zmienić roaming krajowy na nadajniki inne niż Plusa??? Aż dziwne że w Warszawie jest taka prędkość...
Awatar użytkownika
Dominik_M
Udziela się
Udziela się
Posty: 34
Rejestracja: wt 19 sty 2021, 19:03
Lokalizacja: Polska, Ostrołęka
Podziękował: 1 raz
Podziękowano : 4 razy
Kontakt:

#5 RE: Sieć PLAY to ścierwo - ku przestrodze - nie wchodźcie w to!

Nieprzeczytany post autor: Dominik_M »

Posiadam telefon na kartę w PLAYu i internet kiedyś był nawet spoko (ok 40Mb/s), ale teraz jest raczej taki sobie (ok. 5Mb/s)
Awatar użytkownika
albertosoftwaro
Udziela się
Udziela się
Posty: 46
Rejestracja: pt 23 lip 2021, 20:08
Lokalizacja: Stolec'a

#6 RE: Sieć PLAY to ścierwo - ku przestrodze - nie wchodźcie w to!

Nieprzeczytany post autor: albertosoftwaro »

Play'a kupiła w ubiegłym roku jakaś korpo zachodnia, od chwili przejęcia większości akcji zdejmują nadajniki UMTS2100/900 i LTE1800/2600. Nowy właściciel Play'a buduje od podstaw gdzieś w krajach 3świata nową sieć LTE/UMTS a u nas w miejsce LTE stawiają 5G. Trochę pospieszyli się albowiem w naszym kraju (wbrew wszelakim pozorom) idiotów którzy pobiegną po router 5G za 1300-1800zł jest mało. Ja (nie z chciwości) odczekam jeszcze minimum 3 lata zanim nabędą coś z 5G i nabędę to dopiero gdy będzie w poczciwej cenie czyli przedział 200-300zł tak jak było to zawsze. Gdy wchodziło na rynek 4G to modemiki takie jak E3372 czy E3272 Play gonił gotówką po 189-199zł już ze starterem w środku a teraz co? A teraz trzeba za podobne pudełeczko kroić 10x? A wypindalać i tyle.
Zastanawiam się co za imbecyl i po co wymyślił agregację gdy ona nie działa, mi router nie agreguje wogóle, cały czas zapitala w Lte1800. Muszę wymienić to na jakiś ZTE z wymuszaniem pasm bo to co mam okazało się niezłą zabawką.
Biedanet
Początkujący
Początkujący
Posty: 2
Rejestracja: śr 24 mar 2021, 12:20
Lokalizacja: Podlasie
Kontakt:

#7 RE: Sieć PLAY to ścierwo - ku przestrodze - nie wchodźcie w to!

Nieprzeczytany post autor: Biedanet »

[quote="Dominik_M" pid='267' dateline='1627429396']
Posiadam telefon na kartę w PLAYu i internet kiedyś był nawet spoko (ok 40Mb/s), ale teraz jest raczej taki sobie (ok. 5Mb/s)
[/quote]
Ja na play nie narzekam na wsi. Na LTE jednopasmowym nawet 90mbps , a na LTE-A (agregacja 4 albo 3 pasm) nawet 210mbps. W mieście tak sobie , 10-40mbps ale istnieją punkty (nie przy nadajniku) gdzie jest nawet 70mbps (LTE-A). Kiedy na wsi nie łapało mi LTE-A miałem w domu 30-70mbps a w nocy jak już LTE-A łapało było nawet 160mbps.
testy są wykonywane od maja 2020
GG: 72950180
Awatar użytkownika
Dominik_M
Udziela się
Udziela się
Posty: 34
Rejestracja: wt 19 sty 2021, 19:03
Lokalizacja: Polska, Ostrołęka
Podziękował: 1 raz
Podziękowano : 4 razy
Kontakt:

#8 RE: Sieć PLAY to ścierwo - ku przestrodze - nie wchodźcie w to!

Nieprzeczytany post autor: Dominik_M »

To Ty miałeś tą radiówkę?
Awatar użytkownika
matrix72001
Udziela się
Udziela się
Posty: 29
Rejestracja: wt 27 lip 2021, 16:26
Rozwiązany: 1
Lokalizacja: EB, PL
Podziękował: 1 raz
Kontakt:

#9 RE: Sieć PLAY to ścierwo - ku przestrodze - nie wchodźcie w to!

Nieprzeczytany post autor: matrix72001 »

[quote="Biedanet" pid='278' dateline='1627631180']
[quote="Dominik_M" pid='267' dateline='1627429396']
Posiadam telefon na kartę w PLAYu i internet kiedyś był nawet spoko (ok 40Mb/s), ale teraz jest raczej taki sobie (ok. 5Mb/s)
[/quote]
Ja na play nie narzekam na wsi. Na LTE jednopasmowym nawet 90mbps , a na LTE-A (agregacja 4 albo 3 pasm) nawet 210mbps. W mieście tak sobie , 10-40mbps ale istnieją punkty (nie przy nadajniku) gdzie jest nawet 70mbps (LTE-A). Kiedy na wsi nie łapało mi LTE-A miałem w domu 30-70mbps a w nocy jak już LTE-A łapało było nawet 160mbps.
testy są wykonywane od maja 2020
[/quote]

Może po prostu sieć w mieście jest bardziej obciążona niż na wsi i stąd takie rezultaty. U mnie identycznie- w mieście mam wolniejszy niż na wsi, różnica 30 Mb/s na niekorzyść działania sieci w mieście, co jest dla mnie dziwne, bo jest tam większa aglomeracja i więcej nadajników.... eh :/
Awatar użytkownika
albertosoftwaro
Udziela się
Udziela się
Posty: 46
Rejestracja: pt 23 lip 2021, 20:08
Lokalizacja: Stolec'a

#10 RE: Sieć PLAY to ścierwo - ku przestrodze - nie wchodźcie w to!

Nieprzeczytany post autor: albertosoftwaro »

Jeśli w całym mieście jest namiastka tego co obiecywały reklamy itp. znaczy to że to jedno wielkie oszustwo masowe i powinno być po prostuścigane z urzędu oraz nagradzane odbiorem koncesji.
Kto wie czy jakaś inna firma na ich miejscu nie wybudowałaby lepszej sieci z opcją bez ściemy.
To tam w dziale planowania i rozwoju sieci siedzą imbecyle???
Oni nie wiedzą ile mają abonentów w mieście?
Obrazek
Usunięty użytkownik 97

#11 RE: Sieć PLAY to ścierwo - ku przestrodze - nie wchodźcie w to!

Nieprzeczytany post autor: Usunięty użytkownik 97 »

No ja mam Play na kartę od kilkunastu lat, na zasięg nie narzekam, ale z prędkością internetu to już jest różnie, niestety. Zdarza się, że jest to kilka MB/S co już jest lekką kpiną.
Swoją drogą, Play chce przejąć UPC Polska. Pytanie, tylko po co. Klienci jakoś odczują przejęcie? Ciekawe.
Awatar użytkownika
albertosoftwaro
Udziela się
Udziela się
Posty: 46
Rejestracja: pt 23 lip 2021, 20:08
Lokalizacja: Stolec'a

#12 RE: Sieć PLAY to ścierwo - ku przestrodze - nie wchodźcie w to!

Nieprzeczytany post autor: albertosoftwaro »

Odczują, nowy właściciel Play ma inne plany w stosunku do Play i krótko mówiąc Play sprzed lat to nie ten sam Play co dziś, niestety.
Z roku na rok prędkość spada, pora pomyśleć nad zmianą operatora bo faktycznie kpina po całości. Przy 15Mbps nie działa ani jeden serwis z filmami.
Obrazek
Usunięty użytkownik 97

#13 RE: Sieć PLAY to ścierwo - ku przestrodze - nie wchodźcie w to!

Nieprzeczytany post autor: Usunięty użytkownik 97 »

Ja to myślałem o T-Mobile ostatnio, bo też mam taki zamiar, żeby przejść. Inni radzili mi Orange, ale do Orange kompletnie nie jestem przekonany. O Plusie nie mówi się, ani nie słyszy się. Ich czas minął?

No, a chwilę wcześniej było to niecałe 5MB/s 
Screenshot_20210731-164551_Speedtest.jpg
Ostatnio zmieniony sob 31 lip 2021, 16:49 przez Usunięty użytkownik 97, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
albertosoftwaro
Udziela się
Udziela się
Posty: 46
Rejestracja: pt 23 lip 2021, 20:08
Lokalizacja: Stolec'a

#14 RE: Sieć PLAY to ścierwo - ku przestrodze - nie wchodźcie w to!

Nieprzeczytany post autor: albertosoftwaro »

Plus to to samo, akurat miałem abo od 1998 roku oraz cztery oferty na kartę średnio od 2000r do maja tego roku. Identyczna padaczka jak Play a Orange próbowałem dwa razy po 3 miesiące (od września u.r. oraz od kwietnia do czerwca tego b.r.) i okazało się siecią dla "patologii". Będąc w Plusie wiele lat nie byłem przzwyczajony do takich myków i przekrętów, Orange to dno. Warszawa Rembertów + duży obszar Wawra LTE działa z prędkościami często do 2Mbps i nic z tym nie szło zrobić. Ludzie masowo reklamowali usługi i w końcu na Marysinie postawili nadajnik, który okazało się że ma tylko zasięg. Internetu przybyło może ze 2-3Mbps. Na dodatek Orange ma dziwne polityki reklamowe, u nich NIE WYSYŁAĆ MI KU..WA SMS-ÓW Z PROMOCJAMI znaczy WALIMY TO, I TAK PRZYŚLEMY. Na dodatek Orange częto robil omi wały, to zznaczy: zamawiam usługę (np. tydzień nolimit), dostaję SMSa że USŁUGĘ JUŻ WŁĄCZONO a tak naprawdę nic nie włączono. Dzwonię sobie tu i tam i mi z karty leci a gdy poleci te 5-6-7zł dostaję kolejnego SMS że usługa WŁĄCZONA. Mają też przeogromne opóźnienia w dostarczaniu SMS, z Orange nie byłem na mocy PŁYNNIE z rodziną pisać gdy wieczorkiem pisało się na zmianę do kilkunastu osób, no nie szło, opóźnienia w dostarczaniu SMS trwały nawet dwie minuty a w Plusie nigdy nie szło dłużej jak 2,3sekundy. Orange lubi też zaskoczyć bajerami typu: OSOBA DO KTÓREJ DZWONIŁEŚ MA JUŻ AKTYWNY TELEFON, ZADZWOŃ PONOWNIE a ... ja do nikogo od rana nie dzwoniłem a numer do kogo niby dzwoniłem jest mi nieznany.
To nie koniec przygód z bardzo nawiedzoną siecią, hehe, najlepsze są telefoniki od ankieterów Orange, a może abonamencik, a może to, sramto, tamto. Durnie dzwonią nawet lekko przed godz.22. W Plusie w BOK zaznaczałem: nie dzwońcie, nie piszcie i ... przez wiele, wiele lat nikt a nikt nie zadzwonił z jakąkolwiek ofertą. Zero reklamowych MMSów, SMSów, dziwnych telefonów i tak dalej. Pod tym względem Plus dla mnie jest najlepszą siecią w Polsce ale to się skończy. Akurat rozesłali SMSy z informacją że USŁUGA ROK WAŻNOŚCI KONTA znika, zatem trzeba zmieniać sieć :) )
T-Mobile u nas chwalą ale ja mam z nimi na pieńku od 1999 roku za Roaming w Bułagarii. Dostałem rachuneczek na tysiaka do zapłaty za wakacje z telefonem w Bułgarii. W czym problem tkwił? Ja nigdy w Biułgarii nie byłem. Skończyło się rozwiązaniem umowy, straszeniem windykacjami, sprawami w sądach i wycichło ale na czarną listę trafiłem na amen, w Plusie musiałem kaucję wpłacać :) ale Erze centa za frajer nie dałem.

Z tego co poczytałem to LTE padaczką w Polsce się zrobiło, ponoć zmowa trwa, zmowa abyśmy inwestowali w 5G i zeszli z LTE jak najszybciej to im się MHz zwolnią i będzie ponoć lepiej tylko ... co z ludźmi potrzebującymi internetu od czasu do czasu? Mają śmigać po routery za 1500-2500zł aby w 5G wejść? Przecież to trzeba mieć iloraz inteligencji ślimaka aby za kawałek elektroniki wywalić tyle hajsu i mieć z obiecanych 1000Mbps może ze 300 w porywach.
Obrazek
Awatar użytkownika
WinISO
Administrator
Administrator
Posty: 610
Rejestracja: pt 15 sty 2021, 20:01
Rozwiązany: 7
Lokalizacja: WinISO
Podziękował: 25 razy
Podziękowano : 21 razy
Kontakt:

#15 RE: Sieć PLAY to ścierwo - ku przestrodze - nie wchodźcie w to!

Nieprzeczytany post autor: WinISO »

Czyli wniosek jest jeden: nic sensownego nie ma na rynku
WinISO.pl - Baza polskich wersji systemów Windows, Windows Serwer i MS Office
Windows Desktop - Windows Serwer - Windows Debloat - MS Office - Wersje Beta
Usunięty użytkownik 97

#16 RE: Sieć PLAY to ścierwo - ku przestrodze - nie wchodźcie w to!

Nieprzeczytany post autor: Usunięty użytkownik 97 »

Czyli najlepiej dalej siedzieć w tej sieci, gdzie się teraz siedzi. ;/ Wałki robią na lewo, prawo. I to nie jedna sieć a jak okazuje się, każda.
Awatar użytkownika
matrix72001
Udziela się
Udziela się
Posty: 29
Rejestracja: wt 27 lip 2021, 16:26
Rozwiązany: 1
Lokalizacja: EB, PL
Podziękował: 1 raz
Kontakt:

#17 RE: Sieć PLAY to ścierwo - ku przestrodze - nie wchodźcie w to!

Nieprzeczytany post autor: matrix72001 »

Współczuję że masz taki internet, i też tak uważam. Obowiązkiem operatora powininno być zapewnienie deklarowanej na abonamencie prędkości i naprawa usterek, uniemożliwiających korzystanie z niej. UOKIK i skargi nic nie dadzą, operator ma tyle hajsu że im milionowa kara nic nie da, co najwyżej odrobią to droższymi cenami usług na kartę, tak jak w Orange... Jak najszyciej zerwij umowę i wynoś się z play'a..., może rozejrzysz się za światłowodem jeśli jesteś w jego lokalizacji, to zawsze lepsze rozwiązanie niż internet mobilny.
Awatar użytkownika
Dominik_M
Udziela się
Udziela się
Posty: 34
Rejestracja: wt 19 sty 2021, 19:03
Lokalizacja: Polska, Ostrołęka
Podziękował: 1 raz
Podziękowano : 4 razy
Kontakt:

#18 RE: Sieć PLAY to ścierwo - ku przestrodze - nie wchodźcie w to!

Nieprzeczytany post autor: Dominik_M »

Ja miałem od Plusa i nikomu nie polecam. Gdy było 2MB/s to się cieszyłem jak nie wiem co.
Ostatnio zmieniony ndz 01 sie 2021, 16:19 przez Dominik_M, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
WinISO
Administrator
Administrator
Posty: 610
Rejestracja: pt 15 sty 2021, 20:01
Rozwiązany: 7
Lokalizacja: WinISO
Podziękował: 25 razy
Podziękowano : 21 razy
Kontakt:

#19 RE: Sieć PLAY to ścierwo - ku przestrodze - nie wchodźcie w to!

Nieprzeczytany post autor: WinISO »

Dla tego unikam jak mogę internetu mobilnego. Przez jakiś czas "siedziałam" na radiówce i o dziwo działała ona dość sprawnie (jak się potem okazało moja antena w lini prostej do nadajnika miała jakieś 100-150m i tylko jedno drzewo po drodze).
Ale jak tylko się dało przeszedłem najpierw na kabel a potem na światłowód.
WinISO.pl - Baza polskich wersji systemów Windows, Windows Serwer i MS Office
Windows Desktop - Windows Serwer - Windows Debloat - MS Office - Wersje Beta
Usunięty użytkownik 97

#20 RE: Sieć PLAY to ścierwo - ku przestrodze - nie wchodźcie w to!

Nieprzeczytany post autor: Usunięty użytkownik 97 »

W rodzinie miałem radiówke. Przyszła gorsza pogoda, z internetem było różnie. A jak burza miała być, zazwyczaj internetu nie było.
Mieszkam w mieście, z Playem mobilnym bywa niestety różnie. Czytało się na FB pod Playem w komentarzach, głównie narzekania na neta było. Z doświadczenia wiem, że jest różnie, ale tyle lat co ja już jestem w sieci, przestałem irytować się. A praktycznie codziennie łączę się z mobilnym.

Pytanie do kogoś kumatego w sieci T-Mobile. Polecasz przejść na tą sieć?
Ostatnio zmieniony ndz 01 sie 2021, 20:04 przez Usunięty użytkownik 97, łącznie zmieniany 1 raz.
ODPOWIEDZ

Utwórz konto lub zaloguj się, aby dołączyć do dyskusji

Musisz być zalogowany, aby opublikować odpowiedź

Utwórz konto

Nie masz konta? Zarejestruj się, aby dołączyć do naszej społeczności
Mając konto moesz zakładać własne tematy i subskrybować interesujące cię wątki
To nic nie kosztuje i zajmuje tylko minutę

Zarejestruj się

Zaloguj się