Problemy z aktywacją konta
Jeśli po zarejestrowaniu się na forum nie otrzymałeś emaila z linkiem do potwierdzenia rejestracji konta skontaktuj się ze mną wysyłając email za pomocą formularza kontaktowego.

Na jakich configach uruchamiacie XP?

Nazwa kodowa Whistler, wersja systemu z rodziny Windows NT oparta na jądrze NT firmy Microsoft. Zakończenie wsparcia 8 kwietnia 2014 r.
Pobierz Windows XP
Awatar użytkownika
albertosoftwaro
Udziela się
Udziela się
Posty: 46
Rejestracja: pt 23 lip 2021, 20:08
Lokalizacja: Stolec'a

#1 Na jakich configach uruchamiacie XP?

Nieprzeczytany post autor: albertosoftwaro »

Ja kombinuję właśnie z HP 820-G2 (i7-5600U) i jakoś dziwnie krzaczy się ale na HP 8470p (i5-3320M) idzie aż miło no i na Lenovo L540 (i5-4300M) też chyba pójdzie nawet cacy. Mowa oczywiście o SSD.
Grafika oczywiście nie hula na wyższych konfigach aniżeli intelowskie 3gen. no ale... coś za coś...
Awatar użytkownika
matrix72001
Udziela się
Udziela się
Posty: 29
Rejestracja: wt 27 lip 2021, 16:26
Rozwiązany: 1
Lokalizacja: EB, PL
Podziękował: 1 raz
Kontakt:

#2 RE: Na jakich configach uruchamiacie XP?

Nieprzeczytany post autor: matrix72001 »

Ostatnio to na czym uruchamiałem xp-ka to poczciwy Intel Pentium 4 oraz 4 GB ramu. Na Xp dawało radę, ale przesiadka na siódemkę, to już była katorga dla tego sprzętu
Awatar użytkownika
albertosoftwaro
Udziela się
Udziela się
Posty: 46
Rejestracja: pt 23 lip 2021, 20:08
Lokalizacja: Stolec'a

#3 RE: Na jakich configach uruchamiacie XP?

Nieprzeczytany post autor: albertosoftwaro »

Czemu? Win7 "trza" torchu pokastrować, wtedy i na Pentium III 1333 (słynnym "Tulipanie") nawet-nawet śmiga ale nie PRO czy HOME lecz sam STARTER i wtedy programik NTLite i można cuda zdziałać tylko trzeba nauczyć się metodą prób i błędów co z Winiego "wydupcyć". U mnie standardowo Aero, WinUpdate (dziś już zbędny), Antimalware i podobne gady, Defender (zamulacz pospolity) i masa, masa innych dziś już zbędnych (np. raportowanie błędów, protoplasty telemetrii i inne). Jak się posiedzi nad Win7 to XP chowa się, szkoda że kurdę sterowniki na nowym sprzęcie (nowym znaczy po 2010 roku :-) najczęściej "gadają" tylko z Vistą/7/8.
Awatar użytkownika
matrix72001
Udziela się
Udziela się
Posty: 29
Rejestracja: wt 27 lip 2021, 16:26
Rozwiązany: 1
Lokalizacja: EB, PL
Podziękował: 1 raz
Kontakt:

#4 RE: Na jakich configach uruchamiacie XP?

Nieprzeczytany post autor: matrix72001 »

No nie wiem ja kiedyś próbowałem, ale moje umiejętności związane z grzebaniem w instalatorach Windowsa kończyły się tym, że system nie potrafił czegoś uruchomić, zainstalować bądź wykryć poprawnie sprzętu. I rzuciłem to pobierając gotowce z Wincluba. To też zawiodło, bo nie miało tego czego chciałem, natrafiłem wyjątkowo na jedną edycję, ale to rzuciłem i zostałem przy oryginalnym ISO. Naprawdę utworzyłem z kilkanaście własnych instalatorów, ale efekty zawsze były niezadowalające. No i dlatego ten sprzęt moim zdaniem źle znosił siódemkę, bo nie miałem po prostu odchudzonej wersji systemu przy sobie i zostałem zmuszony korzystać z tego złomu na siódemce do podajże 2011 roku. Jak wspomniałeś o pentiumie III to aż mi się Windows 98 przypomniał (z łezką w oku). Piękne czasy neostrady i gier na płytkach...
ODPOWIEDZ

Utwórz konto lub zaloguj się, aby dołączyć do dyskusji

Musisz być zalogowany, aby opublikować odpowiedź

Utwórz konto

Nie masz konta? Zarejestruj się, aby dołączyć do naszej społeczności
Mając konto moesz zakładać własne tematy i subskrybować interesujące cię wątki
To nic nie kosztuje i zajmuje tylko minutę

Zarejestruj się

Zaloguj się