Problemy z aktywacją konta
Jeśli po zarejestrowaniu się na forum nie otrzymałeś emaila z linkiem do potwierdzenia rejestracji konta skontaktuj się ze mną wysyłając email za pomocą formularza kontaktowego.

Ocena dysku SSD na USB

HezoY
Udziela się
Udziela się
Posty: 27
Rejestracja: pt 17 lut 2023, 19:45
Rozwiązany: 3

#1 Ocena dysku SSD na USB

Nieprzeczytany post autor: HezoY »

Tak jak w tytule, czy dyski SSD które są podpinane pod USB mają jakikolwiek sens? Dzisiaj szukając dysku SSD który ma +500gb miejsca, znalazłem coś takiego ( https://www.fruugo.pl/8-tb-ssd-usb-c-ze ... WsQAvD_BwE ) I czy coś takiego nadałoby się jako normalnie działający dysk SSD jak kazdy inny który się wpina bezpośrednio do kabli w stacji.
HezoY
Udziela się
Udziela się
Posty: 27
Rejestracja: pt 17 lut 2023, 19:45
Rozwiązany: 3

#2 Re: Ocena dysku SSD na USB

Nieprzeczytany post autor: HezoY »

Temat do zamknięcia, jednak zastosuje rozdzielacz do dysków wewnętrzny.
Awatar użytkownika
WinISO
Administrator
Administrator
Posty: 619
Rejestracja: pt 15 sty 2021, 20:01
Rozwiązany: 8
Lokalizacja: WinISO
Podziękował: 28 razy
Podziękowano : 24 razy
Kontakt:

#3 Re: Ocena dysku SSD na USB

Nieprzeczytany post autor: WinISO »

Mimo wszystko odpowiem, oczywiście patrząc na to z mojej strony.

Dyski przenoście, zwłaszcza te wspierające USB 3.0 to jak najbardziej dobry pomysł jeśli będzie się je traktować jako magazyn na dane: filmy, zdjęcia, dokumenty. I w zasadzie tyle. Uruchamianie z nich programów, czy gier to nienajlepszy pomysł bo jednak, mimo wsparcia USB 3.0, prędkość odczytu/zapisu danych jest dość niska i ładowanie zwłaszcza gry może trwać długo a sama gra nie będzie działać płynne.
WinISO.pl - Baza polskich wersji systemów Windows, Windows Serwer i MS Office
Windows Desktop - Windows Serwer - Windows Debloat - MS Office - Wersje Beta
Awatar użytkownika
matrix72001
Udziela się
Udziela się
Posty: 41
Rejestracja: wt 27 lip 2021, 16:26
Rozwiązany: 2
Lokalizacja: Konstantynopol
Podziękował: 1 raz
Podziękowano : 6 razy
Kontakt:

#4 Re: Ocena dysku SSD na USB

Nieprzeczytany post autor: matrix72001 »

HezoY pisze: pn 26 lut 2024, 14:40 Tak jak w tytule, czy dyski SSD które są podpinane pod USB mają jakikolwiek sens? Dzisiaj szukając dysku SSD który ma +500gb miejsca, znalazłem coś takiego ( https://www.fruugo.pl/8-tb-ssd-usb-c-ze ... WsQAvD_BwE ) I czy coś takiego nadałoby się jako normalnie działający dysk SSD jak kazdy inny który się wpina bezpośrednio do kabli w stacji.
Link z oferty: 8TB za 69 zł??? Wygląda na dobry Scam, serio.

A tak na poważnie, to zależy od interfejsu. Od siebie polecam dyski przenośne na NVMe, a dlaczego? W najtańszej obudowie do której wsadzisz taki dysk czyli mniej więcej za około 100 zł masz prędkości na poziomie do 1 GB/s zakładając że twój komputer posiada USB C 3.1, jeśli skorzystasz z USB B 3.1 lub 3.0 wtedy masz maks 450-600 MB/s. Jeśli skorzystasz takiej obudowy jaką ty podlinkowałeś, to maks: 40 MB/s, tak bo to są tanie, chińskie podróby, które zazwyczaj mają interfejs USB 3.0 a kabel USB 2.0 albo obydwie rzeczy jednocześnie a wtedy transfer wolny.

Druga sprawa, wsadzanie do takiej kieszeni SSD to zabójstwo, ze względu na to że dyski z interfejsem SATA III, nawet w taniej kieszeni będzie ograniczany, jeśli założymy że maksymalnie mogą takie dyski wyciągnąć 560 MB/s a taka najtańsza kieszeń z linku pewnie ma intefejs USB 2.0 i ograniczy go do maks 40 MB/s.

Jeżeli zależy ci na cenie = markowa kieszeń z USB 3.0 i dyskiem SSD, jeżeli zależy ci na wydajności = kieszeń na dysk NVMe + kieszeń z USB 3.1 typu C- tam masz wysokie osiągi.
HezoY
Udziela się
Udziela się
Posty: 27
Rejestracja: pt 17 lut 2023, 19:45
Rozwiązany: 3

#5 Re: Ocena dysku SSD na USB

Nieprzeczytany post autor: HezoY »

Wiem że ten dysk z linku to scam, po prostu szukałem zwykłego dysku SSD i natrafiłem na taki wynalazek, więc zacząłem szukać pod kątem przenośnych dysków SSD niż tych standardowych. Ale już upatrzyłem sobie dobry dysk przenośny.
Awatar użytkownika
WinISO
Administrator
Administrator
Posty: 619
Rejestracja: pt 15 sty 2021, 20:01
Rozwiązany: 8
Lokalizacja: WinISO
Podziękował: 28 razy
Podziękowano : 24 razy
Kontakt:

#6 Re: Ocena dysku SSD na USB

Nieprzeczytany post autor: WinISO »

No to fajnie :)
Jak już kupisz to możesz się tutaj pochwalić, a my powiemy Ci dla czego to co kupiłeś to jest zły zakup ;P
WinISO.pl - Baza polskich wersji systemów Windows, Windows Serwer i MS Office
Windows Desktop - Windows Serwer - Windows Debloat - MS Office - Wersje Beta
ODPOWIEDZ

Utwórz konto lub zaloguj się, aby dołączyć do dyskusji

Musisz być zalogowany, aby opublikować odpowiedź

Utwórz konto

Nie masz konta? Zarejestruj się, aby dołączyć do naszej społeczności
Mając konto moesz zakładać własne tematy i subskrybować interesujące cię wątki
To nic nie kosztuje i zajmuje tylko minutę

Zarejestruj się

Zaloguj się