Problemy z aktywacją konta
Jeśli po zarejestrowaniu się na forum nie otrzymałeś emaila z linkiem do potwierdzenia rejestracji konta skontaktuj się ze mną wysyłając email za pomocą formularza kontaktowego.

Windows 7 SP2 - zbiór wszystkich aktualizacji dla Windows 7

Premiera finalnej wersji Windows 7 odbyła się 22 października 2009. Wsparcie zakończyło się 14 stycznia 2020 r.
➜ Pobierz Windows 7
Awatar użytkownika
WinISO
Administrator
Administrator
Posty: 610
Rejestracja: pt 15 sty 2021, 20:01
Rozwiązany: 7
Lokalizacja: WinISO
Podziękował: 25 razy
Podziękowano : 21 razy
Kontakt:

#1 Windows 7 SP2 - zbiór wszystkich aktualizacji dla Windows 7

Nieprzeczytany post autor: WinISO »

Obrazek
Informacja: Niniejszy wpis jest oparty o post użytkownika sylweksylwina . Oryginalny post dostępny jest na Forum elektroda.pl pod tym linkiem: Zbiór wszystkich aktualizacji Windows 7.
Windows 7 przez niektórych uważany jest za jedne z najlepszych systemów jakie wydał Microsoft. Dla tego część jego użytkowników nie pogodziła się z tym, że MS zakończył jego Wsparcie. Dla tego powstają takie projekty jak nieoficjalne ServicePack, które zawierają zbiór wszystkich dostępnych dla systemu Windows 7 aktualizacji, które można zainstalować dosłownie jednym kliknięciem.

Zachowanie Windows Update na czystym systemie
Domyślnie na czystym Windows 7 z SP1 windows update kuleje. Nie widzi w ogóle zbiorczej aktualizacji KB3125574 zawierającej aktualizacje od SP1 do maja 2016 roku, przez co wyszukuje pojedyńcze aktualizacje z tego pakietu (kilkadziesiąt aktualizacji). Ściąga kilka zbiorczych aktualizacji pod rząd, zamiast najnowszą (tych comiesięcznych po kilkaset MB). Ponadto wywala ciągle błędy jak chce się zainstalować wszystko na raz, trzeba uruchamiać ponownie i próbować do skutku. Ogólnie udręka i zabawy na kilka godzin.
Co dalej dla osób bez wykupionego rozszerzonego wsparcia (Licencja ESU) - czyli co z aktualizacjami po 01.2020:
Wszystkie aktualizacje po zakończeniu wsparcia (poza "Narzędzie Windows do usuwania złośliwego oprogramowania" oraz definicjami Windows Defender) są oferowane dla osób z licencją ESU (rozszerzone wsparcie). Głównie są to zbiorcze aktualizacje: zabezpieczeń systemu, stosu aktualizacji, pakietów .NET (3.5.1 oraz 4.8), IE11. Aktualizacje zbiorcze są wydawane co pewnien okres czasu (zazwyczaj miesiąc), następna aktualizacja zastępuje poprzednie, więc jest ich stosunkowo niewiele (instraluje się najnowsze wersje). Oczywiście można pobrać sobie te pakiety, zainstalują się, jednak po ponownym uruchomieniu pokaże się komunikat typu "trwa wycofywanie zmian" komputer uruchomi się ponownie i aktualizacja zakończy się niepowodzeniem - ot takie zabezpieczenie MS na brak licencji. Oczywiście są sposoby obejścia tego, ale z wiadomych przyczyn to przemilczę (nawet nie wiem czy nie zostało to obecnie załatane, nie miałem okazji tego wypróbować).
Wersje pakietu "SP2": *.msu i *.cab
Przygotowane zostały wersje z plikami aktualizacji w formacie *.msu i *.cab. Format *.msu nie ma żadnych zalet, jest to tylko pokaz tego że aktualizacje ściągałem z Microsoft Update Catalog, a nie z nieznanego źródła.

Zalety czystego .*cab:
  • minimalnie mniejszy rozmiar plików,
  • mniejsze zapotrzebowanie na przestrzeń dyskową na czas instalacji,
  • mniej zapisów na dysk przy instalacji,
  • szybsze działanie (nie potrzeba czasu na dekompresję).
Domyślny typ instalacji (np przez dwuklik) *.msu (wusa) jest bardzo powolny (nawet z 2x lub dłużej), tak więc w obu typach paczki instalowane jest zawarte w pliku *.msu archiwum *.cab za pomocą narzędzia dism. Po prostu wersja *.msu przy instalacji zostaje rozpakowana w trakcie instalacji, wersja *.cab już jest wstępnie rozpakowana.
Co zawiera pakiet "SP2":
  • Wszystkie aktualizacje systemowe do końca oficjalnego wsparcia
  • .NET Framework 4.8 (zastępuje wszystkie wcześniejsze 4.x) z aktualizacjami + aktualizacje .NET Framework 3.5.1
    Internet Explorer 11 z aktualizacjami
  • Microsoft Edge (w zasadzie niewymagane, ale będzie widoczne w Windows Update do pobrania - jak ktoś chce może po prostu usunąć plik instalacyjny)
  • Aktualizacje definicji Windows Defender z dnia 26.02.2021 - tu ciekawostka pobranie samej definicji (i uruchomienie) ze strony MS nie wystarczy, Windows Update dalej będzie widział aktualizacje KB915597 (ale już poniżej 1MB - jest to aktualizacja MpSigStub pobierana przez WU - źródło w pakiecie "SP2" również WU "C:WindowsSoftwareDistributionDownload"). Tej aktualizacji nie wystarczy po prostu uruchomić - trzeba uruchomić ją z parametrem /Store - wtedy plik skopiuje sam siebie do "C:WindowsSystem32"
.

Opcjonalnie (domyślnie włączone)
  • Pakiety redystrybucyjne Visual 2005-2019 (niewymagane, można wyłączyć w instalatorze)
  • .NET 1.1 z aktualizacjami (niewymagane, można wyłączyć w instalatorze)
  • Pakiet redystrybucyjny z bibliotekami DirectX głównie dla starszych gier (DX9/10) (najnowsza wersja 2010) (niewymagane, można wyłączyć w instalatorze)
Ponoć Windows Update (błędnie) wyszukuje i instaluje również aktualizacje które zostały zastąpione przez inne, nowsze. Jestem świadom że parę małych aktualizacji może być niepotrzebnych, jednak przy tworzeniu pakietu kierowałem się tym, by Windows Update nie wyszukiwał żadnych niezainstalowanych aktualizacji.
Czego "SP2" nie zawiera?
  • KB4493132 - jest to aktualizacja która wyświetla komunikat o końcu wsparcia. Inny komunikat z tym samym przesłaniem i tak był w innej aktualizacji więc się pokaże (dajemy nie przypominaj ponownie), a brak tej aktualizacji wynika z tego, że nie ma jej w Microsoft Update Catalog, a wersja pobierana i instalowana przez Windows Update (plik *.cab) nie daje się zainstalować oddzielnie (wersja EXPRESS). Mała strata, zresztą aktualizacja na nic nie wpływa i jest oznaczona jako opcjonalna.
  • Pakiety językowe (dla wyższych wersji Windows 7 (nie ma tego np. w Home)) - chyba nie muszę tłumaczyć, również opcjonalne i chyba nikt z tego nie korzysta.
  • Późniejszych aktualizacji wymagających licencji ESU.
Instalacja i linki do pobrania
Instalacja jest w pełni zautomatyzowana. Po uruchomieniu instalacji wszystko idzie z automatu, w razie potrzeby przejścia na kolejny etap instalacji, komputer jest ponownie uruchamiany i następuje kontynuacja instalacji. Wynika to z tego że niemożliwe jest zainstalowanie wszystkich aktualizacji na raz. I tak myślę że instalacja podzielona na 3 etapy to i tak spore osiągnięcie.

Do instalacji wymagane jest:
  • Windows 7 (32-bit lub 64-bit) z dodatkiem Service Pack 1.
  • Konto typu Administrator (nie wbudowane konto o nazwie Administrator), wynika to z faktu posiadania wyższych uprawnień oraz wykorzystania wpisu rejestru RunOnce wykorzystanego do kontynuacji instalacji kolejnych etapów (również z uprawnieniami administratora) po restarcie. Domyślnie przy instalacji systemu tworzymy konto typu Administrator.
Skrypt instalacyjny sprawdzi czy został uruchomiony z uprawnieniami administratora i czy jest zainstalowany SP1. W przypadku niespełnienia któregoś z kryterium, skrypt wyświetli błąd i zakończy pracę. Ogólnie dla użytkownika końcowego do uruchomienia jest tylko plik install.bat, skrypty w katalogu scripts są wywoływane automatycznie w trakcie instalacji. Użyta kolejność i podział na etapy wykluczają że wystęi jakiś konflikt. Przed instalacją warto wyłączyć aktualizacje automatyczne na czas instalacji i upewnić się że nie trwa instalacja (aktualizacji czy czegokolwiek innego) w tle.

Pakiet do pobrania jest jako obraz *.iso do nagrania na płytę. Na Windows 7 można go rozpakować przy pomocy programu 7-zip. Pakiet można umieścić w dowolnej lokalizacji, ważne by przy ponownym uruchomieniu ścieżka dostępowa do plików była taka sama (przy użyciu napędu wirtualnego przy restarcie plik może nie być wystarczająco szybko zamontowany, litera pendrive może się zmienić jak odłączymy np. innego pendrive w trakcie instalacji etc.)

Wersja *.cab:
Windows 7 SP2 32-bit: Link

Kod: Zaznacz cały

MD5: 4846f38e5656545ae7c9d29fdee22d7f
SHA1: edb4d4a933fa7f4e59b85952acd4664745014cca
CRC32: 95267372
Windows 7 SP2 64-bit: Link

Kod: Zaznacz cały

MD5: 4cf92cb6c80cd4854fc9936fba5a4344
SHA1: d27a7c3e6f8f44e0b6a084b1032600acb9760f3e
CRC32: 80756982
Wersja *.msu:
Windows 7 SP2 32-bit: Link

Kod: Zaznacz cały

MD5: f4e57ea5993062763d11e32b10b3f5da
SHA1: a985df94b6563e2352e85332d31a05bed7c6b084
CRC32: f7c62f38
Windows 7 SP2 64-bit: Link

Kod: Zaznacz cały

MD5: ba72619d2df702ef9f10708ea04e015f
SHA1: 5d4da8e522114663ce8ed3bebdde27122bcd346b
CRC32: e4199835
WinISO.pl - Baza polskich wersji systemów Windows, Windows Serwer i MS Office
Windows Desktop - Windows Serwer - Windows Debloat - MS Office - Wersje Beta
Mulon
Początkujący
Początkujący
Posty: 1
Rejestracja: pn 17 kwie 2023, 23:42

#2 Re: Windows 7 SP2 - zbiór wszystkich aktualizacji dla Windows 7

Nieprzeczytany post autor: Mulon »

Dzień dobry,
niestety nie doczytałem instrukcji i instalowałem wersję .cab Windows 7 SP2 64-bit - ale przy użyciu napędu wirtualnego. Odpaliłem instalację i odszedłem od komputera,a gdy wróciłem komputer uruchomił się ponownie. I niestety wygląda na to, że nic się nie zainstalowało. Wersja nadal SP 1 i żadnych nowych wpisów w historii aktualizacji.
Wygląda na to, że napęd wirtualny za wolno się wczytał po restarcie systemu, tak jak wymieniono na końcu instrukcji. I instalacja nie kontynuowała po ponownym uruchomieniu.

Czy ta nieudana instalacja mogła coś napsuć w systemie ?
Czy mogę po prostu wypadkować zawartość .iso na dysk i zainstalować jeszcze raz ?
Awatar użytkownika
WinISO
Administrator
Administrator
Posty: 610
Rejestracja: pt 15 sty 2021, 20:01
Rozwiązany: 7
Lokalizacja: WinISO
Podziękował: 25 razy
Podziękowano : 21 razy
Kontakt:

#3 Re: Windows 7 SP2 - zbiór wszystkich aktualizacji dla Windows 7

Nieprzeczytany post autor: WinISO »

Każda nieudana próba instalacji czegokolwiek może uszkodzić system. Nie ma na to reguły. Za czasów WinXP, którego używałem w liceum komputer któregoś razu po prostu się nie włączył. Wcześniej zainstalowały się aktualizacje, system się prawidłowo wyłączył i tyle z niego było.

Dla tego:
  1. Najpierw czytamy instrukcję od A do Z a potem działamy (wiem z doświadczenia, że często w trakcie "coś" jest niejasne a nie ma czasu na ponowne czytanie poradnika).
  2. Kopia zapasowa to podstawa. Nawet Windowsowe Przywracanie systemu daje radę w większości przypadków.
Jedyne co Ci pozostaje to obserwowanie czy system działa poprawnie czy nie. Możesz ewentualnie spróbować zainstalować SP2 jeszcze raz ale nie wiem czy nie posypią się błędy bo nie wiesz sam czy coś się zainstalowało czy nie.
WinISO.pl - Baza polskich wersji systemów Windows, Windows Serwer i MS Office
Windows Desktop - Windows Serwer - Windows Debloat - MS Office - Wersje Beta
Andrzej M.
Początkujący
Początkujący
Posty: 1
Rejestracja: czw 20 kwie 2023, 00:00

#4 Re: Windows 7 SP2 - zbiór wszystkich aktualizacji dla Windows 7

Nieprzeczytany post autor: Andrzej M. »

Witam
Do czego służą kody ?
Gdzie je trzeba skopiować ?

Wersja *.msu:
Windows 7 SP2 32-bit: Link
KOD: ZAZNACZ CAŁY
MD5: f4e57ea5993062763d11e32b10b3f5da
SHA1: a985df94b6563e2352e85332d31a05bed7c6b084
CRC32: f7c62f38

Po instalacji 3 etapów Service Pack2 nadal we właściwościach Komputer widnieje , że Windows 7 Professional Service Pack1 dlaczego ??
Awatar użytkownika
WinISO
Administrator
Administrator
Posty: 610
Rejestracja: pt 15 sty 2021, 20:01
Rozwiązany: 7
Lokalizacja: WinISO
Podziękował: 25 razy
Podziękowano : 21 razy
Kontakt:

#5 Re: Windows 7 SP2 - zbiór wszystkich aktualizacji dla Windows 7

Nieprzeczytany post autor: WinISO »

Te kody to sumy kontrole. Nigdzie nie trzeba ich wpisywać. Pozwalają one sprawdzić czy pobrany plik jest nieuszkodzony.
A co do problemów z instalacją proszę pisać do autora poprawek. Link jest w pierwszym poście.
WinISO.pl - Baza polskich wersji systemów Windows, Windows Serwer i MS Office
Windows Desktop - Windows Serwer - Windows Debloat - MS Office - Wersje Beta
fotoel
Początkujący
Początkujący
Posty: 2
Rejestracja: czw 18 maja 2023, 23:17

#6 Re: Windows 7 SP2 - zbiór wszystkich aktualizacji dla Windows 7

Nieprzeczytany post autor: fotoel »

Czy mogę zaktualizować Win 7SP1 poprawką Win&SP2 uruchamiając tylko plik install.bat -wyodrębniony z ISO tak -aby nie nadpisały się programy ,które mam zainstalowane na Win 7SP1 PL ? ( mam dużo programów - nie chcę w najbliższym casie robić formatu).?
Awatar użytkownika
WinISO
Administrator
Administrator
Posty: 610
Rejestracja: pt 15 sty 2021, 20:01
Rozwiązany: 7
Lokalizacja: WinISO
Podziękował: 25 razy
Podziękowano : 21 razy
Kontakt:

#7 Re: Windows 7 SP2 - zbiór wszystkich aktualizacji dla Windows 7

Nieprzeczytany post autor: WinISO »

Jak sama nazwa wskazuje jest to aktualizacja systemu a nie jego pełnoprawna wersja. Jej zainstalowanie nie powinno usunąć żadnych programów. Choć oczywiście polecam wykonanie kopii zapasowej tak na wszelki wypadek.
WinISO.pl - Baza polskich wersji systemów Windows, Windows Serwer i MS Office
Windows Desktop - Windows Serwer - Windows Debloat - MS Office - Wersje Beta
fotoel
Początkujący
Początkujący
Posty: 2
Rejestracja: czw 18 maja 2023, 23:17

#8 Re: Windows 7 SP2 - zbiór wszystkich aktualizacji dla Windows 7

Nieprzeczytany post autor: fotoel »

Ściągnąłem plik WIN 7 SP2 x64 MSU iso - na inny komputer, również z Win 7 -po rozpakowaniu 7 zip -tworzy mi się plik instalacyjny install,
na innym miałem install.bat - z czego to może wynikać ten sam System 64bit ?
Awatar użytkownika
WinISO
Administrator
Administrator
Posty: 610
Rejestracja: pt 15 sty 2021, 20:01
Rozwiązany: 7
Lokalizacja: WinISO
Podziękował: 25 razy
Podziękowano : 21 razy
Kontakt:

#9 Re: Windows 7 SP2 - zbiór wszystkich aktualizacji dla Windows 7

Nieprzeczytany post autor: WinISO »

To nie jest problem. Windows domyślnie ukrywa rozmarzenia plików tak aby podczas edycji nie usunąć tegoż rozmarzenia bo bez rozszerzenia system nie wie co zrobić z takim plikiem, jakiego programu użyć aby go poprawnie otworzyć.
Także w tym przypadku pliki install.bat i install to są te same pliki.
WinISO.pl - Baza polskich wersji systemów Windows, Windows Serwer i MS Office
Windows Desktop - Windows Serwer - Windows Debloat - MS Office - Wersje Beta
Usunięty użytkownik 626

#10 Re: Windows 7 SP2 - zbiór wszystkich aktualizacji dla Windows 7

Nieprzeczytany post autor: Usunięty użytkownik 626 »

Dzień dobry,

planuję pobranie tej zbiorczej aktualizacji, ale chciałbym dopytać czy ta łatka posiada najnowsze, ostatnie aktualizacje? Chodzi mi dokładnie o to, że musiałem wykonać ponowną instalację Windowsa 7 z SP1 ponieważ jak ten przykładny użytkownik pobrałem ostatnie uaktualnienia, które jak się okazało, spowalniają działanie systemu i tak też się u mnie stało (to była masakra). Chciałbym uniknąć tego i zapytuje do którego momentu ta zbiorcza aktualizacja korzysta z tych ostatnich, oficjalnych?
Awatar użytkownika
WinISO
Administrator
Administrator
Posty: 610
Rejestracja: pt 15 sty 2021, 20:01
Rozwiązany: 7
Lokalizacja: WinISO
Podziękował: 25 razy
Podziękowano : 21 razy
Kontakt:

#11 Re: Windows 7 SP2 - zbiór wszystkich aktualizacji dla Windows 7

Nieprzeczytany post autor: WinISO »

O tak techniczne szczegóły należy zapytać autora tych paczek. Link do forum Elektrody jest w pierwszym poście.
WinISO.pl - Baza polskich wersji systemów Windows, Windows Serwer i MS Office
Windows Desktop - Windows Serwer - Windows Debloat - MS Office - Wersje Beta
ODPOWIEDZ

Utwórz konto lub zaloguj się, aby dołączyć do dyskusji

Musisz być zalogowany, aby opublikować odpowiedź

Utwórz konto

Nie masz konta? Zarejestruj się, aby dołączyć do naszej społeczności
Mając konto moesz zakładać własne tematy i subskrybować interesujące cię wątki
To nic nie kosztuje i zajmuje tylko minutę

Zarejestruj się

Zaloguj się