Problemy z aktywacją konta
Jeśli po zarejestrowaniu się na forum nie otrzymałeś emaila z linkiem do potwierdzenia rejestracji konta skontaktuj się ze mną wysyłając email za pomocą formularza kontaktowego.

Aktualizacja do Windows 11 możliwa w procesie OOBE Windows 10

Zmiany i nowości na stronie Forum WinISO
Awatar użytkownika
Don Vito
Moderator
Moderator
Posty: 132
Rejestracja: pt 29 sty 2021, 17:10
Rozwiązany: 2
Lokalizacja: Wa-wa
Podziękował: 8 razy
Podziękowano : 12 razy
Kontakt:

#1 Aktualizacja do Windows 11 możliwa w procesie OOBE Windows 10

Nieprzeczytany post autor: Don Vito »

Od wczoraj Windows 11 jest dostępny jako aktualizacja dla komputerów z Windows 10 spełniających wymagania, a także w formie obrazu ISO, samodzielnego produktu i systemu preinstalowanego na nowych PC. Istnieje kilka sposobów, by zainicjować tę aktualizację, a teraz został do nich dodany kolejny. Można powiedzieć, że to najwcześniej dostępna opcja. Pojawia się bowiem już podczas pierwszej konfiguracji Windows 10.

Out of Box Experience, znane też jako doświadczenie pierwszej konfiguracji lub w skrócie OOBE, to w rzeczywistości ekrany z podstawowymi ustawieniami, które wyświetlają się tuż po instalacji systemu albo aktualizacji do nowszej wersji. Jak się okazuje, już na tym etapie można zacząć aktualizację do Windows 11. Microsoft wypuścił aktualizację KB5005716, która wprowadza następującą zmianę:
Ta aktualizacja usprawnia środowisko Windows 10, wersji 2004, 20H2, 21H1 i 21H2 (OOBE), udostępniając uprawnionym urządzeniem opcję uaktualnienia do wersji Windows 11 w ramach procesu OOBE. Jeśli wybrano uaktualnienie do Windows 11, proces uaktualniania rozpocznie się wkrótce po zakończeniu OOBE. Ta aktualizacja dotyczy tylko procesów OOBE w wersjach Windows 10, 2004, 20H2, 21H1 i 21H2 i będzie dostępna tylko po zainstalowaniu aktualizacji OOBE.
Aktualizacja jest dostępna dla Windows 10 w wersjach 2004, 20H2, 21H1 i 21H2, jedynie w edycjach Home i Professional. Instaluje się ona w trakcie procesu OOBE, jeśli dostępne jest połączenie z Internetem. W przypadku wersji 2004 wymagana jest wcześniejsza aktualizacja KB4586781 (OS Build 19041.630) i opcjonalnie również KB4580364 (OS Build 19041.610). Pozostałe wersje nie mają specjalnych wymagań.
Źródło:Centrumxp.pl

To co piszę to moja opinia lub moje zdanie. Nikogo nie zmuszam do zgadzania się z nim.
Awatar użytkownika
WinISO
Administrator
Administrator
Posty: 610
Rejestracja: pt 15 sty 2021, 20:01
Rozwiązany: 7
Lokalizacja: WinISO
Podziękował: 25 razy
Podziękowano : 21 razy
Kontakt:

#2 Re: Aktualizacja do Windows 11 możliwa w procesie OOBE Windows 10

Nieprzeczytany post autor: WinISO »

Microsoft mocno ciśnie z aktualizacją do Windows 11. Jak widać jeśli twój PC tylko spełnia minimalne wymagania system informuje o możliwości aktualizacji.
WinISO.pl - Baza polskich wersji systemów Windows, Windows Serwer i MS Office
Windows Desktop - Windows Serwer - Windows Debloat - MS Office - Wersje Beta
Awatar użytkownika
Don Vito
Moderator
Moderator
Posty: 132
Rejestracja: pt 29 sty 2021, 17:10
Rozwiązany: 2
Lokalizacja: Wa-wa
Podziękował: 8 razy
Podziękowano : 12 razy
Kontakt:

#3 Re: Aktualizacja do Windows 11 możliwa w procesie OOBE Windows 10

Nieprzeczytany post autor: Don Vito »

Fakt tylko przy błędach jakie się pojawiają się po instalacji i podczas użytkowania to nie wiem czy to dobry pomysł. Ja bym połatał a potem dopiero próbował ludzi przekonać. Weźmy taki przykład robie reinstall systemu mam zgodny komp i widze komunikat o możliwości aktualizacji, gdzę się na aktualizacje i nagle okazuje się że jakiś błąd powoduje pad świerzego systemu i muszę robić wszystko od nowa. No szlag by mnie trafił w takiej sytuacji i racaej zraziło by mnie to do nowego systemu. I zapewne wiele osób by tak samo podeszło do tematu. Zrazili by się na początku, spowodowało by to tyle że efekt był by odmienny od zamierzanego, a spodziewana ilość zainstalowanych kopii dużo niższa od tegonile by ich było realnie.

To co piszę to moja opinia lub moje zdanie. Nikogo nie zmuszam do zgadzania się z nim.
Awatar użytkownika
WinISO
Administrator
Administrator
Posty: 610
Rejestracja: pt 15 sty 2021, 20:01
Rozwiązany: 7
Lokalizacja: WinISO
Podziękował: 25 razy
Podziękowano : 21 razy
Kontakt:

#4 Re: Aktualizacja do Windows 11 możliwa w procesie OOBE Windows 10

Nieprzeczytany post autor: WinISO »

To oczywiste. Osobiście też bym nie był zadowolony.
Jak na razie każdy, kto opisuje problemy z instalacją nowego systemu nie wspomina jaki odsetek osób ma problemy podczas instalacji/aktualizacji a od tego wypadało by zacząć narzekanie na niwy system.
WinISO.pl - Baza polskich wersji systemów Windows, Windows Serwer i MS Office
Windows Desktop - Windows Serwer - Windows Debloat - MS Office - Wersje Beta
ODPOWIEDZ

Utwórz konto lub zaloguj się, aby dołączyć do dyskusji

Musisz być zalogowany, aby opublikować odpowiedź

Utwórz konto

Nie masz konta? Zarejestruj się, aby dołączyć do naszej społeczności
Mając konto moesz zakładać własne tematy i subskrybować interesujące cię wątki
To nic nie kosztuje i zajmuje tylko minutę

Zarejestruj się

Zaloguj się