Problemy z aktywacją konta
Jeśli po zarejestrowaniu się na forum nie otrzymałeś emaila z linkiem do potwierdzenia rejestracji konta skontaktuj się ze mną wysyłając email za pomocą formularza kontaktowego.

O systemach luźne rozmowy

Usunięty użytkownik 97

#1 O systemach luźne rozmowy

Nieprzeczytany post autor: Usunięty użytkownik 97 »

Dlaczego o Macu nie mówi się tyle, jak o Windowsie za każdym razem, jak ma wyjść nowa wersja? Bo użytkownicy są już uczuleni na Microsoft.
Awatar użytkownika
Don Vito
Moderator
Moderator
Posty: 132
Rejestracja: pt 29 sty 2021, 17:10
Rozwiązany: 2
Lokalizacja: Wa-wa
Podziękował: 8 razy
Podziękowano : 12 razy
Kontakt:

#2 Re: Windows 11 jest szybszy od Windows 10 na tym samym sprzęcie

Nieprzeczytany post autor: Don Vito »

Też dlatego że MACos działa tylko na konkretnym sprzęcie konkretnego producenta i mimo wszystko jest dość niszowy w porównaniu do Windows. Gdyby oprogramowanie Apple mogło działać też na tradycyjnych PC bez kombinacji to prawdopodobnie też by się ludzie bardziej tym interesowali. Więc to nie chodzi o uczulenie tylko porostu większą uniwersalność systemu i to, że działa na niemal każdym sprzęcie

To co piszę to moja opinia lub moje zdanie. Nikogo nie zmuszam do zgadzania się z nim.
Awatar użytkownika
WinISO
Administrator
Administrator
Posty: 610
Rejestracja: pt 15 sty 2021, 20:01
Rozwiązany: 7
Lokalizacja: WinISO
Podziękował: 25 razy
Podziękowano : 21 razy
Kontakt:

#3 Re: Windows 11 jest szybszy od Windows 10 na tym samym sprzęcie

Nieprzeczytany post autor: WinISO »

Tak dokładnie.
Windows jest powszechny przez co musi być tak zbudowany żeby zadziałał bez większych przeszkód na praktycznie każdym sprzęcie co sprawia, że jest taką kobyłą.
macOS jest przystosowany do konkretnych podzespołów których jest dosłownie kilka przez co jest bardziej zoptymalizowany No i ostatnimi czasy Apple też się nie popisało za bardzo bo ich nowe wersje systemów powodowały kilka problemów.
WinISO.pl - Baza polskich wersji systemów Windows, Windows Serwer i MS Office
Windows Desktop - Windows Serwer - Windows Debloat - MS Office - Wersje Beta
wowo89
Początkujący
Początkujący
Posty: 19
Rejestracja: wt 07 wrz 2021, 20:21
Podziękowano : 2 razy

#4 Re: Windows 11 jest szybszy od Windows 10 na tym samym sprzęcie

Nieprzeczytany post autor: wowo89 »

nie tylko na konkretnym sprzecie, MACa mozna zainstalowac tez na normalnym PC :p

https://pl.m.wikipedia.org/wiki/OSx86
CPU: RYZEN 3 3100 MOBO MSI MPG X570 Gaming Pro Carbon WIFI GPU: MSI 1660 Super Twin Frozr7 RAM: G.SKILL Trident Z RGB 3200 (2x8GB) 16GB @ 16-19-19-39 CR1 3600Mhz PSU: Corsair CV550 CASE: Inter-Tech W-III RGB OS: Windows 11 Pro BUILD 22454 Monitor: IIYAMA ProLite X2474HS (1920x1080)
Awatar użytkownika
WinISO
Administrator
Administrator
Posty: 610
Rejestracja: pt 15 sty 2021, 20:01
Rozwiązany: 7
Lokalizacja: WinISO
Podziękował: 25 razy
Podziękowano : 21 razy
Kontakt:

#5 Re: Windows 11 jest szybszy od Windows 10 na tym samym sprzęcie

Nieprzeczytany post autor: WinISO »

Tak. Można i wiele osób rak robi. Mi chodziło o optymalizacje systemu pod konkretny hardware.
No i z tego co wiem to nawet na zwykłym PC trzeba mieć jakiś konkretny sprzęt tak aby macOS go spełni wspierał.
WinISO.pl - Baza polskich wersji systemów Windows, Windows Serwer i MS Office
Windows Desktop - Windows Serwer - Windows Debloat - MS Office - Wersje Beta
wowo89
Początkujący
Początkujący
Posty: 19
Rejestracja: wt 07 wrz 2021, 20:21
Podziękowano : 2 razy

#6 Re: Windows 11 jest szybszy od Windows 10 na tym samym sprzęcie

Nieprzeczytany post autor: wowo89 »

to juz inna sprawa, wsparcie i optymalizacja :)
CPU: RYZEN 3 3100 MOBO MSI MPG X570 Gaming Pro Carbon WIFI GPU: MSI 1660 Super Twin Frozr7 RAM: G.SKILL Trident Z RGB 3200 (2x8GB) 16GB @ 16-19-19-39 CR1 3600Mhz PSU: Corsair CV550 CASE: Inter-Tech W-III RGB OS: Windows 11 Pro BUILD 22454 Monitor: IIYAMA ProLite X2474HS (1920x1080)
Usunięty użytkownik 97

#7 Re: Windows 11 jest szybszy od Windows 10 na tym samym sprzęcie

Nieprzeczytany post autor: Usunięty użytkownik 97 »

Można chociażby poczytać na forum Hackintosh, tam dobiera się pod konkretny sprzęt ustawienia, itd. by odpalić bezproblemowo takiego Maca na PC.
Kiedyś bardziej interesowałem się tym tematem, nawet próbowałem dobrać ustawienia pod sprzęt, ale okazało się, że nikt pliku konfiguracyjnego pod dany procesor nie zrobił, więc trzeba samemu sobie taki plik zrobić, co nie jest łatwe.
wowo89
Początkujący
Początkujący
Posty: 19
Rejestracja: wt 07 wrz 2021, 20:21
Podziękowano : 2 razy

#8 Re: Windows 11 jest szybszy od Windows 10 na tym samym sprzęcie

Nieprzeczytany post autor: wowo89 »

nie próbowałem nigdy MACa na PCie instalować ;) ale wiem że jest taki projekt, za to miałem androida :)
CPU: RYZEN 3 3100 MOBO MSI MPG X570 Gaming Pro Carbon WIFI GPU: MSI 1660 Super Twin Frozr7 RAM: G.SKILL Trident Z RGB 3200 (2x8GB) 16GB @ 16-19-19-39 CR1 3600Mhz PSU: Corsair CV550 CASE: Inter-Tech W-III RGB OS: Windows 11 Pro BUILD 22454 Monitor: IIYAMA ProLite X2474HS (1920x1080)
Awatar użytkownika
Don Vito
Moderator
Moderator
Posty: 132
Rejestracja: pt 29 sty 2021, 17:10
Rozwiązany: 2
Lokalizacja: Wa-wa
Podziękował: 8 razy
Podziękowano : 12 razy
Kontakt:

#9 Re: O systemach luźne rozmowy

Nieprzeczytany post autor: Don Vito »

Informacja: Wydzieliłem oddzielny temat z naszej lekko offtopowej rozmowy na temat wydajności i optymalizacji, bo trochę zboczyliśmy z tematu.
Orginalny temat z którego to wyciągnąłem ;) viewtopic.php?f=25&t=112

To co piszę to moja opinia lub moje zdanie. Nikogo nie zmuszam do zgadzania się z nim.
ODPOWIEDZ

Utwórz konto lub zaloguj się, aby dołączyć do dyskusji

Musisz być zalogowany, aby opublikować odpowiedź

Utwórz konto

Nie masz konta? Zarejestruj się, aby dołączyć do naszej społeczności
Mając konto moesz zakładać własne tematy i subskrybować interesujące cię wątki
To nic nie kosztuje i zajmuje tylko minutę

Zarejestruj się

Zaloguj się