Problemy z aktywacją konta
Jeśli po zarejestrowaniu się na forum nie otrzymałeś emaila z linkiem do potwierdzenia rejestracji konta skontaktuj się ze mną wysyłając email za pomocą formularza kontaktowego.

Nowy obraz: Windows 11 Insider Preview Build 22000.120 [PL]

Zmiany i nowości na stronie głównej WinISO.pl
Awatar użytkownika
WinISO
Administrator
Administrator
Posty: 619
Rejestracja: pt 15 sty 2021, 20:01
Rozwiązany: 8
Lokalizacja: WinISO
Podziękował: 28 razy
Podziękowano : 23 razy
Kontakt:

#1 Nowy obraz: Windows 11 Insider Preview Build 22000.120 [PL]

Nieprzeczytany post autor: WinISO »

Oficjalna wersja Windows 11 Insider Preview Build 22000.120 - 64bit Dev Channel
System zwiera język polski
Obraz systemu podesłał: @ArllisPL
Jest to obraz bez żadnych modyfikacji. Aby wyłączyć sprawdzanie TPM 2.0 oraz Secure Boot należy zastosować specjalny patch.

Wersja 64 bitowa
22000.120.210730-1718.CO_RELEASE_SVC_IM_CLIENTMULTI_X64FRE_PL-PL.iso
MD5: 63df2e3c7daee4b9dd4bf05b42eeceeb
WinISO.pl - Baza polskich wersji systemów Windows, Windows Serwer i MS Office
Windows Desktop - Windows Serwer - Windows Debloat - MS Office - Wersje Beta
Usunięty użytkownik 97

#2 RE: Nowy obraz: Windows 11 Insider Preview Build 22000.120 [PL]

Nieprzeczytany post autor: Usunięty użytkownik 97 »

Mam nadzieję, że w wersji finalnej, czy też RTM, Microsoft nie zablokuje obejścia TPM. Jakieś tam plotki ostatnio czytałem, że ma blokować obejścia M$.
Awatar użytkownika
WinISO
Administrator
Administrator
Posty: 619
Rejestracja: pt 15 sty 2021, 20:01
Rozwiązany: 8
Lokalizacja: WinISO
Podziękował: 28 razy
Podziękowano : 23 razy
Kontakt:

#3 RE: Nowy obraz: Windows 11 Insider Preview Build 22000.120 [PL]

Nieprzeczytany post autor: WinISO »

Jak na razie nic mi na ten temat nie wiadomo. Nawet gdyby Microsoft zdecydował się na takie posunięcie pewnie szybko znajdą się osoby, które znajdą sposób na obejście tego "zabezpieczenia".
Chyba że, MS tak mocna zaszyje w kodzie Windowsa te wymagania, że bez nich system nie będzie chciał się uruchomić.
WinISO.pl - Baza polskich wersji systemów Windows, Windows Serwer i MS Office
Windows Desktop - Windows Serwer - Windows Debloat - MS Office - Wersje Beta
Usunięty użytkownik 97

#4 RE: Nowy obraz: Windows 11 Insider Preview Build 22000.120 [PL]

Nieprzeczytany post autor: Usunięty użytkownik 97 »

Zresztą, tak, zaraz by moderzy znaleźli jakieś rozwiązanie gotowe na obejście zabezpieczenia.
Windows ma obsługiwać aplikacje z Androida - na to czekam od początku, ciekawi mnie fakt, czy jeśli ominie się zabezpieczenia tpm, to czy będzie to miało jakiś wpływ na aplikacje androida. No mam nadzieję że nie.
Awatar użytkownika
Preglas25
Udziela się
Udziela się
Posty: 51
Rejestracja: wt 19 sty 2021, 13:58
Rozwiązany: 2
Lokalizacja: W netherze
Kontakt:

#5 RE: Nowy obraz: Windows 11 Insider Preview Build 22000.120 [PL]

Nieprzeczytany post autor: Preglas25 »

[quote=Pawel_A]
Zresztą, tak, zaraz by moderzy znaleźli jakieś rozwiązanie gotowe na obejście zabezpieczenia.
Windows ma obsługiwać aplikacje z Androida - na to czekam od początku, ciekawi mnie fakt, czy jeśli ominie się zabezpieczenia tpm, to czy będzie to miało jakiś wpływ na aplikacje androida. No mam nadzieję że nie.
[/quote]

Słyszałem że można instalować z plików .apk

Dlatego pobiorę .apk serwisu Google Play a razem z tym Google Play,
Chociaż wątpię że to będzie działac to jestem ciekawy.
Ostatnio zmieniony wt 10 sie 2021, 17:46 przez Preglas25, łącznie zmieniany 1 raz.
Discord: Preglas#4822

mam nadzieje ze świat nie bedzie wygladc jak w cyberpunku

=)) :ymdevil: 8-x \m/ :-@ emotki hahaha
Usunięty użytkownik 97

#6 RE: Nowy obraz: Windows 11 Insider Preview Build 22000.120 [PL]

Nieprzeczytany post autor: Usunięty użytkownik 97 »

W jaki sposób plik .apk miałby zostać zainstalowany na Windowsie? Nie słyszałem o takim sposobie, jedynie emulatory w tym przypadku sprawdzają się. Ale wydajnościowo jest różnie z emulatorami.
Awatar użytkownika
albertosoftwaro
Udziela się
Udziela się
Posty: 46
Rejestracja: pt 23 lip 2021, 20:08
Lokalizacja: Stolec'a

#7 RE: Nowy obraz: Windows 11 Insider Preview Build 22000.120 [PL]

Nieprzeczytany post autor: albertosoftwaro »

Zapodam neispodziankę:

"PM Embedded Security Chip 2.0" napisało HP w specyfikacji laptopa HP 820-G2 którego mam i ... przy próbie instalacji Windows11 wyświetla mi że niestety, sprzęt "niezgodny" pomimo najnowszego biosu z ub. roku i włączonej funkcji PPE w UEFI.
Usunięty użytkownik 97

#8 RE: Nowy obraz: Windows 11 Insider Preview Build 22000.120 [PL]

Nieprzeczytany post autor: Usunięty użytkownik 97 »

[quote="albertosoftwaro" pid='401' dateline='1628621644']
Zapodam neispodziankę:

"PM Embedded Security Chip 2.0" napisało HP w specyfikacji laptopa HP 820-G2 którego mam i ... przy próbie instalacji Windows11 wyświetla mi że niestety, sprzęt "niezgodny" pomimo najnowszego biosu z ub. roku i włączonej funkcji PPE w UEFI.
[/quote]

No miejmy nadzieję, że po premierze systemu na jesieni, takich cyrków nie będzie. Mucrosoft ewidentnie chce zmusić do zakupu nowego komputera, który bez problemu obsłuży Windowsa 11. Lekkie przegięcie.
Awatar użytkownika
WinISO
Administrator
Administrator
Posty: 619
Rejestracja: pt 15 sty 2021, 20:01
Rozwiązany: 8
Lokalizacja: WinISO
Podziękował: 28 razy
Podziękowano : 23 razy
Kontakt:

#9 RE: Nowy obraz: Windows 11 Insider Preview Build 22000.120 [PL]

Nieprzeczytany post autor: WinISO »

Nie do końca tak jest.
TPM czyli Trusted Platform Module w wersji 2.0 znacznie podniesie bezpieczeństwo danych trzymanych na dyskach poprzez np.: pełne wsparcie dla funkcji BitLocker oraz możliwość zapisywania w nim najważniejszych haseł czy kluczy szyfrujących.

Cała idea TPM polega na tym, że owe klucze szyfrujące są przechowywane lokalnie, właśnie w tym układzie przez co ich odzyskanie jest bardzo trudne bo haker musi mieć fizyczny dostęp do naszego komputera aby móc odczytać zawartość chipa i nawet gdyby mu się to udało złamanie kodowania, którym zaszyfrowane są dane w TPM zajmie sporo czasu i dość sporych nakładów pieniędzy (tutaj trochę info o tym jak dokonano tego za pomocą specjalistycznego mikroskopu i "lutowania kabelków" - źródło).

No i nie oszukujmy się. Obecnie może i te moduły poszybowały z cenami ale daje im pół roku (od premiery Win11) i ceny tych modułów spadną do znośnego poziomu.
WinISO.pl - Baza polskich wersji systemów Windows, Windows Serwer i MS Office
Windows Desktop - Windows Serwer - Windows Debloat - MS Office - Wersje Beta
Usunięty użytkownik 97

#10 RE: Nowy obraz: Windows 11 Insider Preview Build 22000.120 [PL]

Nieprzeczytany post autor: Usunięty użytkownik 97 »

Ceny modułów od 150zł w zawyż widziałem. Mając płytę główną, która jest z końca 2008-ego roku, jest sens bawić się w kupowanie modułów? Jak dla mnie, nie. Usunąć zabezpieczenie tpm w instalce Windowsa, jak komuś na zabezpieczeniach nie zależy i tyle.
_____________

Zawansowane uruchamianie systemu (tryb awaryjny, itd.) nie działa na tej wersji systemu - 22000.120, wcześniej działało. Będąc zalogowanym na koncie Microsoft, widżety uruchamiają się bez problemu. Po zalogowaniu się na konto lokalne, nie działają już. Na koncie lokalnym nie działają widżety, ciekawe. Po za tym... chyba wszystko działa.

Poza tym, jeśli ktoś ma lagi w grach na Windowsie 11 - jak ja, wystarczy zastosować się do poradnika: https://www.techy.how/tutorials/low-fps-win11-fix i wyłączyć GameDVR. Dużo jest takich poradników i filmików w sieci, problem co druga osoba może mieć.
Ostatnio zmieniony śr 11 sie 2021, 11:22 przez Usunięty użytkownik 97, łącznie zmieniany 1 raz.
ODPOWIEDZ

Utwórz konto lub zaloguj się, aby dołączyć do dyskusji

Musisz być zalogowany, aby opublikować odpowiedź

Utwórz konto

Nie masz konta? Zarejestruj się, aby dołączyć do naszej społeczności
Mając konto moesz zakładać własne tematy i subskrybować interesujące cię wątki
To nic nie kosztuje i zajmuje tylko minutę

Zarejestruj się

Zaloguj się