Problemy z aktywacją konta
Jeśli po zarejestrowaniu się na forum nie otrzymałeś emaila z linkiem do potwierdzenia rejestracji konta skontaktuj się ze mną wysyłając email za pomocą formularza kontaktowego.

Przestroga, czyli o tym dlaczego poleganie na czymś (bez)rozumie szkodzi

Rozmowy na prawie każdy temat
rav
Udziela się
Udziela się
Posty: 32
Rejestracja: pn 18 mar 2024, 13:13
Podziękował: 4 razy

#1 Przestroga, czyli o tym dlaczego poleganie na czymś (bez)rozumie szkodzi

Nieprzeczytany post autor: rav »

Nie wiem gdzie to wrzucić, najwyżej do przeniesienia, może być i kosz jeśli tam pasuje 😁
A mianowicie chciałem przestrzec przed sugerowaniem się ślepymi wyszukiwaniami Google, bo można się nieźle przejechać. Jak pisałem w innym wątku, szukałem i sprawdzałem automaty do instalacji sterowników. Użyłem przynajmniej pięciu i żaden z nich nie zrobił co do niego należało. Ale ostatni to mnie serio wybił z orbity. Poniżej na zrzucie jest tylko mały dowód i wycinek wszystkiego.
Ten szajs zwany driverpack.io nie tyle że nie zainstalował żadnych z brakujących sterowników ale doinstalował mnóstwo niepotrzebnego mi badziewia. Do tego zablokował mi 2 komputery na przynajmniej 2 godziny aż przerwałem mu na wiszących 95%.
Oba systemy spisałem na straty bo już im nie zaufam w najmniejszym stopniu po czymś takim, czego efekt tylko po części widać na zrzucie. W czerwonych kółkach są ikony których nie było przed użyciem tego niby to driver packa. Proszę tylko zauważyć literówkę, sądzę że celową, w Chrone. Po podejrzeniu właściwości tych ikon bynajmniej nie pojawiają się prawdziwe ścieżki znane z programów. Co więcej wrzucił to już nie dociekałem. Kolejne cztery godziny straciłem na skanowanie z systemu live pod kątem wirusów. Niby ESET nic nie znalazł ale temu też przerwałem po kilkuset tysiącach plików wśród 30 GB danych. Skąd tyle ich tam znalazł to nie wiem...
Załączniki
pulpit-bloat.jpg
Awatar użytkownika
WinISO
Administrator
Administrator
Posty: 619
Rejestracja: pt 15 sty 2021, 20:01
Rozwiązany: 8
Lokalizacja: WinISO
Podziękował: 28 razy
Podziękowano : 23 razy
Kontakt:

#2 Re: Przestroga, czyli o tym dlaczego poleganie na czymś (bez)rozumie szkodzi

Nieprzeczytany post autor: WinISO »

Ameryki nie odkryłeś niestety. Tego typu programy bardzo, bardzo, bardzo często instalują dodatkowo sporo różnego rodzaju "dodatków", które nie dość, że są niechciane to jeszcze mogą powodować pewne problemy z bezpieczeństwem naszych danych oraz stabilnością działania samego systemu.
WinISO.pl - Baza polskich wersji systemów Windows, Windows Serwer i MS Office
Windows Desktop - Windows Serwer - Windows Debloat - MS Office - Wersje Beta
rav
Udziela się
Udziela się
Posty: 32
Rejestracja: pn 18 mar 2024, 13:13
Podziękował: 4 razy

#3 Re: Przestroga, czyli o tym dlaczego poleganie na czymś (bez)rozumie szkodzi

Nieprzeczytany post autor: rav »

Odkryłem tyle, że po latach jest tak samo g.wniana 😂
Z tym że to akurat wyskoczyło mi na pierwszym miejscu więc łatwo trafić na aż taki szmelc.
Awatar użytkownika
matrix72001
Udziela się
Udziela się
Posty: 41
Rejestracja: wt 27 lip 2021, 16:26
Rozwiązany: 2
Lokalizacja: Konstantynopol
Podziękował: 1 raz
Podziękowano : 6 razy
Kontakt:

#4 Re: Przestroga, czyli o tym dlaczego poleganie na czymś (bez)rozumie szkodzi

Nieprzeczytany post autor: matrix72001 »

Adware, popularna forma rozpowszechniania programów zaraz po Freeware albo Shareware. Tutaj zasady są proste- reklamy, oferty opcjonalne, PUP i inne śmieci przy instalacji, nawet dziwne reklamowe komunikaty przy uruchamianiu Windowsa, to także ich zasługa.

Świata nie zmienisz, ale radzę na przyszłość zainstalować obok antywirusa Malwarebytes albo skaner drugiej opinii i skanować komputer raz na jakiś czas aby usunąć wszelkie podejrzliwe oprogramowanie, które przez przypadek zainstalowałeś. Adblocki tego nie blokują niestety :/
ODPOWIEDZ

Utwórz konto lub zaloguj się, aby dołączyć do dyskusji

Musisz być zalogowany, aby opublikować odpowiedź

Utwórz konto

Nie masz konta? Zarejestruj się, aby dołączyć do naszej społeczności
Mając konto moesz zakładać własne tematy i subskrybować interesujące cię wątki
To nic nie kosztuje i zajmuje tylko minutę

Zarejestruj się

Zaloguj się