Problemy z aktywacją konta
Jeśli po zarejestrowaniu się na forum nie otrzymałeś emaila z linkiem do potwierdzenia rejestracji konta skontaktuj się ze mną wysyłając email za pomocą formularza kontaktowego.

[YouTube] Windows 11 ważący zaledwie 1 GB!

Najnowsza wersja okienek, która została zaprezentowana 5 października 2021.
Pobierz Windows 11
Awatar użytkownika
FilipAP
Początkujący
Początkujący
Posty: 3
Rejestracja: sob 08 kwie 2023, 08:22

#1 [YouTube] Windows 11 ważący zaledwie 1 GB!

Nieprzeczytany post autor: FilipAP »

Cześć,

Nie, nie pomyliłem klawiszy, lub zapomniałem zera; ten Windows 11 faktycznie zabiera tylko 1 GB :-o , ale zacznijmy od początku.

Jeżeli interesujecie się modyfikacjami Windowsa, to z pewnością słyszeliście o tiny11 albo tiny10, które są normalnymi systemami, tylko bez telemetrii, dodatkowych zbędnych funkcji, z mniejszymi wymaganiami sprzętowymi i tak dalej. Jednak YouTuber Enderman postanowił pociągnąć wyzwanie kastrowania Windowsa na skraj możliwości i ostatecznie uzyskał zużycie 1,34 GB pamięci na dysku oraz 523 MB pamięcu RAM. :-o
Na jego filmie widać, że system jest praktycznie niezdatny do normalnego użytku, czyli innymi słowy "sztuka dla sztuki". Jednak dla mnie, mimo wszystko, w ograniczaniu funkcjii i zapotrzebowań Windowsa jest coś interesującego i pięknego. @-)

Polecam zobaczyć oryginalny film:

Awatar użytkownika
WinISO
Administrator
Administrator
Posty: 610
Rejestracja: pt 15 sty 2021, 20:01
Rozwiązany: 7
Lokalizacja: WinISO
Podziękował: 25 razy
Podziękowano : 21 razy
Kontakt:

#2 Re: [YouTube] Windows 11 ważący zaledwie 1 GB!

Nieprzeczytany post autor: WinISO »

Tak jak wspomniałeś czyli sztuka dla sztuki bo system się uruchomił i nic poza tym. Sporo usług niekrytycznych został wyłączonych lub nawet usuniętych czego efekt widać na filmiku: 90% rzeczy nie działa lub działa szczątkowo.
Autor na pewno sporo się nauczył podczas tego procesu ale dla nas jest to tylko taka dziwna ciekawostka.
WinISO.pl - Baza polskich wersji systemów Windows, Windows Serwer i MS Office
Windows Desktop - Windows Serwer - Windows Debloat - MS Office - Wersje Beta
Zablokowany