Problemy z aktywacją konta
Jeśli po zarejestrowaniu się na forum nie otrzymałeś emaila z linkiem do potwierdzenia rejestracji konta skontaktuj się ze mną wysyłając email za pomocą formularza kontaktowego.

Systemy Windows mają kolejny problem. Winne najnowsze łatki zbiorcze

Informacje i ciekawostki ze świata ogólnopiętej technologii.
Ferguson
Początkujący
Początkujący
Posty: 1
Rejestracja: sob 15 sty 2022, 17:09

#1 Systemy Windows mają kolejny problem. Winne najnowsze łatki zbiorcze

Nieprzeczytany post autor: Ferguson »

© dobreprogramy | Oskar Ziomek
© dobreprogramy | Oskar Ziomek
W systemie Windows 11, 10, 8.1 i 7, a także odmianach Server można trafić na nowe błędy po instalacji zbiorczych łatek. Microsoft opisuje na swojej stronie, że część aplikacji może mieć kłopoty z połączeniem z bazą danych i na razie nie ma obejścia, które pozwala ominąć problem.

Jak udało się ustalić, problem dotyczy aplikacji wykorzystujących połączenie ODBC dla baz danych, a w praktyce sterownik Microsoft ODBC SQL Server występujący jako plik sqlsrv32.dll. By sprawdzić, czy w danym komputerze z Windowsem występuje usterka, Microsoft proponuje uruchomić dowolną aplikację wykorzystującą takie połączenie, a później w Wierszu polecenia skorzystać z komendy: tasklist /m sqlsrv32.dll. Szczegóły opisano w dokumentacji Windowsa.

Problem zidentyfikowano 5 grudnia i jak szybko się okazało, dotyczy wielu wersji Windowsa, włącznie z najpopularniejszą Dziesiątką i Jedenastką. W przypadku Windowsa 11 22H2 problematyczny pakiet to wydana 8 listopada aktualizacja KB5019980, w ramach której nie tylko zwiększono zabezpieczenia Windowsa, ale także usunięto problem dotyczący lokalizowania folderów w Eksploratorze plików.

Jak zwraca uwagę serwis Neowin, nie jest to jedyny problem wykryty w ostatnim czasie w systemach Windows. Niedawno Microsoft rozwiązał usterkę dotyczącą zawieszania się aplikacji w momencie zmiany metody wprowadzania. Trudno powiedzieć, kiedy pojawi się łatka rozwiązująca błędy dotyczące połączenia z bazami danych. Można zakładać, że najszybszy termin to pierwsza połowa grudnia, kiedy spodziewamy się najnowszych pakietów bezpieczeństwa w Windows Update. źródło: dobreprogramy.pl

Utwórz konto lub zaloguj się, aby dołączyć do dyskusji

Musisz być zalogowany, aby opublikować odpowiedź

Utwórz konto

Nie masz konta? Zarejestruj się, aby dołączyć do naszej społeczności
Mając konto moesz zakładać własne tematy i subskrybować interesujące cię wątki
To nic nie kosztuje i zajmuje tylko minutę

Zarejestruj się

Zaloguj się