Problemy z aktywacją konta
Jeśli po zarejestrowaniu się na forum nie otrzymałeś emaila z linkiem do potwierdzenia rejestracji konta skontaktuj się ze mną wysyłając email za pomocą formularza kontaktowego.

Dobór wersji oprogramowania

System wprowadza do centrów danych zaawansowane, inspirowane chmurą nowe możliwości w obszarze obliczeniowym, sieciowym, pamięci masowej i bezpieczeństwa.
Pobierz Windows Server 2016
btalex
Początkujący
Początkujący
Posty: 2
Rejestracja: pt 10 gru 2021, 08:32

#1 Dobór wersji oprogramowania

Nieprzeczytany post autor: btalex »

Cześć,

Potrzebuje u siebie w firmie postawić windows server. W sieci będzie około 10 komputerów, 5 drukarek oraz kilka urządzeń typu chłodnia czy mroźnia podłączona pod sieć. Potrzebuje dobrać wersję Windows Server myślałem o 2k16, która spełni moje oczekiwania jak i wyjdzie mnie w miarę cenowo. Użytkownicy 6 komputerów będą pracować w domenie pozostałe stacje to stanowisko do obsługi danej maszyny, lecz muszą mieć dostęp do sieci. Czy jest ktoś w stanie coś sensownego doradzić. Dodatkowo zaplanowałem zakup takiego serwera: https://allegro.pl/oferta/dell-poweredg ... 8399885459
tylko, że 4 dyski zainstaluje. Chcę tak dobrać oprogramowanie by nie było problemu z licencjami CAL itp
Systemy CCTV sp - FV
Awatar użytkownika
WinISO
Administrator
Administrator
Posty: 611
Rejestracja: pt 15 sty 2021, 20:01
Rozwiązany: 7
Lokalizacja: WinISO
Podziękował: 25 razy
Podziękowano : 21 razy
Kontakt:

#2 Re: Dobór wersji oprogramowania

Nieprzeczytany post autor: WinISO »

Nie za bardzo miałem odczynienia z Windows Serwer ale patrząc na wymagania i ograniczenia licencyjne wydaje mi się, że wersja Standard powinna spełnić twoje wymagania i oczekiwania.
A co do samej maszyny to na taką liczne użytkowników i urządzeń. W razie czego zawsze można dołożyć więcej RAMu i zmienić dyski na SSD.
WinISO.pl - Baza polskich wersji systemów Windows, Windows Serwer i MS Office
Windows Desktop - Windows Serwer - Windows Debloat - MS Office - Wersje Beta
btalex
Początkujący
Początkujący
Posty: 2
Rejestracja: pt 10 gru 2021, 08:32

#3 Re: Dobór wersji oprogramowania

Nieprzeczytany post autor: btalex »

32 GB ramu w zupełności wystarczy wg mojej opinii. Tam będą tak naprawdę uruchomione 3 aplikacje działające non stop z tego najbardziej obciążająca będzie Optima. A jeśli chodzi o licencje CAL. wystarczy mi ich napewno?
Systemy CCTV sp - FV
Awatar użytkownika
WinISO
Administrator
Administrator
Posty: 611
Rejestracja: pt 15 sty 2021, 20:01
Rozwiązany: 7
Lokalizacja: WinISO
Podziękował: 25 razy
Podziękowano : 21 razy
Kontakt:

#4 Re: Dobór wersji oprogramowania

Nieprzeczytany post autor: WinISO »

Fakt. W wersji Standard każde urządzenie/komputer musi mieć wykupiona osobną licencje CAL
Dopiero przy wersji Essentials ma się do dyspozycji 25 licencji ACL do wykorzystania.
WinISO.pl - Baza polskich wersji systemów Windows, Windows Serwer i MS Office
Windows Desktop - Windows Serwer - Windows Debloat - MS Office - Wersje Beta
ODPOWIEDZ

Utwórz konto lub zaloguj się, aby dołączyć do dyskusji

Musisz być zalogowany, aby opublikować odpowiedź

Utwórz konto

Nie masz konta? Zarejestruj się, aby dołączyć do naszej społeczności
Mając konto moesz zakładać własne tematy i subskrybować interesujące cię wątki
To nic nie kosztuje i zajmuje tylko minutę

Zarejestruj się

Zaloguj się